سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 04
کد خبر: ۲۳۱۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
با اعتراض تانکرداران بوشهری
هزینه خرید هر مترمکعب آب از آب‌شیرین‌کن‌ها 16 هزار تومان است که برای استفاده مردم شهرها و روستا طبق همان تعرفه یارانه‌ای اما برای مصارف غیرضروری به قیمت واقعی است.صنایع یا افرادی هم که خواستار استفاده از آب شرب برای ساخت و ساز مجاز و ضروری هستند، از طریق بخشداری اقدام کنند.
به گزارش سوک، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر دلایل افزایش قیمت آب در استان بوشهر را در گفتگو با فارس رسانه ای کرد

عبدالحمید حمزه پور؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر

*شرکت آب و فاضلاب مسؤولیت تأمین آب شرب مردم شهر و روستا را دارد و هیچ مسؤولیتی در قبال تأمین آب باغ ویلا، شرکت‌ها و صنایع را ندارد.

* باغ ویلاها بیشترین مصرف آب غیرضروری را دارند، با توجه به معضل کم‌آبی استان بوشهر و مصوبه مدیریت بحران شرکت آب، از امروز حمل آب شرب توسط تانکر داران برای مصارف غیرضروری نظیر باغ ویلاها، به ازای هر مترمکعب از هفت به 20 هزار تومان افزایش پیداکرده است.

*هزینه خرید هر مترمکعب آب از آب‌شیرین‌کن‌ها 16 هزار تومان است که برای استفاده مردم شهرها و روستا طبق همان تعرفه یارانه‌ای اما برای مصارف غیرضروری به قیمت واقعی است.صنایع یا افرادی هم که خواستار استفاده از آب شرب برای ساخت و ساز مجاز و ضروری هستند، از طریق بخشداری اقدام کنند.

* بیشترین آب تانکرها به خانه باغ‌ها می‌رود، پس از قطع انشعاب آب باغ ویلاها، برخی از صاحبان خانه باغ‌ها اقدام به خرید آب با تعرفه یارانه‌ای و حمل با تانکر می‌کردند که از امروز طبق مصوبه شورای تأمین استان بوشهر هیچ‌گونه آبی به خانه باغ‌ها داده نخواهد شد و فروش آب به موارد غیر ضروری با قیمت واقعی انجام خواهد گرفت.

* در خصوص قطع انشعاب آب باغ ویلاها، عامل اصلی کم‌آبی روستاهای نوار ساحلی تنگستان، انشعابات غیرمجاز باغ ویلاهاست که تاکنون 1600 انشعاب در گورکات تنگستان و حدفاصل گناوه و دیلم قطع‌شده که این اقدام ادامه خواهد داشت.

*با اشاره به‌احتمال نصب انشعاب مجدد خانه باغ‌ها،افرادی که اقدام به انشعاب مجدد باغ ویلاها کنند، دادگاهی شده و خانه باغ آن‌ها تخریب می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد