شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 08
کد خبر: ۲۳۱۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
مدیرکل محیط زیست بوشهر:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: روش‌های نوین پایش زیست محیطی در استان بوشهر اجرا می‌شود.
روش‌های نوین پایش زیست محیطی در استان بوشهر اجرا می‌شود

به گزارش سوک، فرهاد قلی‌نژاد صبح یکشنبه در نشست بررسی وضعیت مناطق حفاظت‌شده و شکار ممنوع استان بوشهر اظهار داشت: طی ماه‌های اخیر شاهد بروز آتش‌سوزی‌های متعددی در سطح استان بوشهر بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین مورد، آتش سوزی در دشت چنیر از توابع شهرستان دشتستان رخ داد که با تلاش محیط بانان پاسگاه محیط بانی کلمه و جنگل بانان پاسگاه منابع طبیعی شهرستان و آتش نشانی شهر بوشکان مهار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از تدوین طرح پیشگیری و مهار آتش سوزی‌ها خبر داد و اضافه کرد: در قالب این طرح تلاش می‌شود که با همکاری و مشارکت جوامع محلی از آتش سوزی‌ها جلوگیری کنیم.

وی در ادامه از پایش هوایی مناطق حفاظت شده استان بوشهر با امکانات پهبادی خبر داد و بیان کرد: روش‌های نوین پایش زیست محیطی در استان بوشهر اجرا می‌شود.

قلی‌نژاد با اشاره به استقرار دو پهباد در مناطق حفاظت شده و اضافه شدن سه دستگاه پهباد دیگر در آینده نزدیک افزود: این اقدامات در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور استان انجام می‌شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در این پایش‌ها مسائلی همچون وضعیت پوشش گیاهی، منابع آبی، ورود و خروج متخلفین و بررسی و پیشگیری از آتش سوزی‌ها بررسی می‌شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد