سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 27
کد خبر: ۲۳۱۸۶۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
در پاسخ به رئیس شورای ائتلاف
پس از درج مصاحبه دکتر هاشمی فرد رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان بوشهر در سایت با عنوان " این شایعه اگر واقعیت داشته باشد به نفع استان نیست"، حاج محمود معتمدی از نیروهای انقلابی استان بوشهر پاسخی را بدین شرح به این پایگاه خبری ارسال کرده که بدون هیچ کم و کاستی درج می گردد.
به گزارش سوک، پس از درج مصاحبه دکتر هاشمی فرد رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان بوشهر در سایت با عنوان " این شایعه اگر واقعیت داشته باشد به نفع استان نیست"
http://sook.ir/fa/news/231757  )، حاج محمود معتمدی از نیروهای انقلابی استان بوشهر پاسخی را بدین شرح به این پایگاه خبری ارسال کرده که بدون هیچ کم و کاستی درج می گردد.

محضر اساتید خودم و با اجازه شما، مطالبی در پاسخ به مصاحبه اخیر آقای دکتر هاشمی فرد در مورد شورای ائتلاف را به اطلاع مردم شریف، مسلمان و انقلابی استانم، می رسانم.

چقدر زیباست که هرکدام از ما نگاهی به پشت سرمان بیاندازیم و دوران انقلاب و ما قبل از انقلاب مطالعه ای هرچند کم داشته باشیم تا ببینیم روحانیت قبل از انقلاب و دوران انقلاب که با خون، وضو ساختند، چه کسانی بودند و در جنگ تحمیلی کدام طیف روحانیونی بودند که تا مرز شهادت جنگیدند یا به شهادت رسیدند. و اربابان رسانه ای امروز، دیروز چه کسانی بودند. خوب است برگردیم و تاریخچه زندگی آنها و سایت ها و افراد مدعی انقلابی گری را بشناسیم.

1) اخیرا یکی از سایت ها، مصاحبه ای با جناب دکتر هاشمی فرد انجام داده است که رویکرد این مصاحبه تخریب افراد مومن و انقلابی همچون جناب حاج عبدالکریم جمیری و اطرافیان ایشان هست که سال ها خود جناب دکتر هاشمی فرد در کنار آنها مشغول فعالیت سیاسی بودند. این سایت که نمی تواند خود را انقلابی بداند، شاید با پرسیدن اینگونه سوال ها، و طراحی اینگونه مصاحبه ها، به دنبال اختلاف افکنی، بین نیروهای انقلابی می باشد.

2) چند کلام با این سایت، که ادعا دارند اگر پشه ای پر بزند از چشم تیز بین او خارج نیست. چگونه یک موضوع استانی و کشوری که در استان اتفاق افتاد را نمی بیند؟! شورای ائتلاف بوشهر، مدت هاست که منحل شده و آن هم زمانی اتفاق افتاد که در کشور نظرسنجی صورت گرفت و در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم آقای جمیری معرفی شد. اما شورای ائتلاف بوشهر که تمایلی به انتخاب جناب جمیری و احترامی به رای مردم نداشتند سریعا شانه از زیر بار مسئولیت شورای ائتلاف کشوری خالی نمودند و خودشان به صورت خودرای عمل کردند. و اظهار نمودند که ما در استان تصمیم می گیریم و کاری به مرکزنشینان نداریم.

3) آقای دکتر شما نگران روحانیت معزز و بانوان توانمند و جوانان و دانشگاهیان، نباشید. این عزیزان سال هاست که با حضور جمیری نماینده محترم مردم شریف بوشهر و گناوه و دیلم که در تمام دوران انقلاب با بینش و بصیرت عمل نمودند و دوست را از دشمن شناختند، خودشان میدانند و به تکلیفشان عمل می کنند. همانند دوران های همیاران، یاران، جمنا، دفتر آستان قدس رضوی و احزابی که توسط جناب جمیری در استان شروع به فعالیت نمودند و مجموعه دلسوز نظام اسلامی نیز همراهی و رهنمود های لازم ارائه می فرمودند و همچنین همراهان ایشان که یکی از آنها خود شما بودید نیز در تصمیمات حضور داشتید. در توضیحی که داشتید از هیات موسس و اعضای فرهیخته شورای ائتلاف تعریف و تمجید می نمودید ولی امروز در مصاحبه خود با تمام شدت و حدت آنها را تخریب می فرمایید. این نوع نگاه و نگرش چیست که از خود بروز می دهید؟!

4) جناب آقای دکتر هاشمی فرد عزیز، اینکه می فرمایید شایعه ای درخصوص بازسازی شورای ائتلاف استان را شنیده اید، شایعه نیست، بلکه یک واقعیت است مشروط به اینکه شماها چشمتان به روی واقعیت ها نبندید. جناب دکتر، مگر هدف از شورای ائتلاف معرفی یک کاندیدای اصلح از بین کاندیداهای ثبت نام شده نبود؟! مگر شما بدون توجه به نظرسنجی ها، تمامی کاندیداهای ثبت نام شده را به عنوان کاندیداهای نهایی معرفی نکردید؟! این چه موفقیتی بود؟! مگر قرار نبود از کاندیداهای نهایی پشتیبانی و حمایت صورت بگیرد؟! کی و کجا از این کاندیداها دفاع، تبلیغ و یا سخنرانی نمودید؟! اگر صادقید یک مورد را جهت اطلاع افکار عمومی، ارائه دهید؟! اما می دانید که بزرگوارانی از اعضا و موسسین شورای ائتلاف، وقتی دیدند شورای ائتلاف به بیراهه می رود، در تصمیمی قاطع و تاثیرگزار، شورا را ترک، و در ستاد آقای جمیری حضور پیدا کرده و سخنرانی مبسوطی ایراد داشتند

5) آقای دکتر شما که سال های متمادی با آقای جمیری آشنایی داشتید و در صداقت و پاکی و علم و اخلاق ایشان بارها صحبت می فرمودید، اما چه شد، تا حکم ریاست جمنا را توسط ایشان و از دست مرحوم حاج عیسی حیدری گرفتید، با مخالفان ایشان همراه و همسو شدید. با توجه به اینکه می دانستید، دشمنی بعضی از این افراد، نه با آقای عبدالکریم جمیری، بلکه با برادر ایشان و بدلیل زیادی خواهی هایی که از ایشان داشتند بوده و وی زیر بار زیاده خواهی و زورگویی های آنان نمیرفت. لذا با دکتر عبدالکریم جمیری مخالفت می کردند ولی شما با کمال تاسف با آنها همراه شدید. پس آقای دکتر هاشمی فرد عزیز، اینجا، بحث دین و اخلاق و شرف و انسانیت، جایگاهش کجاست؟

6) تا نشان سم اسبت گم کنند-ترکمانا نعل را وارونه زن . آقای دکتر، چرا هرجا کم می آورید، هزینه برای بزرگانی مانند حضرت آیت الله صفایی بوشهری امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه در استان بوشهر، و همچنین آقای دکتر محسن رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، که از چهره های ملی و مربوط به همه ملت شریف ایران می باشند، تحمیل می نمایید؟! شما خودتان به خوبی می دانید، تصمیمات شورای ائتلاف، به صورت کشوری گرفته می شود. و ما هم به تبعیت از آنها و برابر دستورالعمل های صادره، در استان عمل می کنیم. اما شما و ائتلاف منحله تان، آن ائتلاف کشوری را نپذیرفتید و به دستورالعمل های آن عمل نکردید. جناب آقای دکتر، شما در ادامه بحثتان با اشاره ای به جمیری و تهران نشینان، می فرمایید که بعید می دانید که این دو مشارالیهما به کوتاه نگری سیاسی دچار باشند، بدانید که من یقین دارم که کوتاه نگری از افراد دیندار و با اخلاق و انقلابی به دور است.

7) آقای دکتر شما اینقدر هم فراموشکار نبوده اید! مگر فراموش کرده اید؟! همین هیات موسسی که هیچ تغییری هم نکرده اند و طبق دستور العملی که از شورای مرکزی دارند، در حال بازسازی ائتلافی هستند که قبل از انتخابات منحل گردیده بود. دوست دارم مثل خودم مردانه بفرمایید آن کسانی که می خواهند با فکر بسته و کوتاه نگری، خودشان ائتلاف تشکیل دهند چه کسانی می باشند؟! تا اندیشمندان و متفکرانی که مطالعه می کنند، بدانند و درست تحلیل نمایند. آقای دکتر می شود بفرمایید کدام توفیقی بود که در ائتلاف شامل حال شما شد؟! شما در جای دیگر فرموده اید اگر این اتفاق بیافتد و شورای جدید تشکیل شود برای استان ضایع است، اتفاقا اگر این اتفاق مبارک بیافتد و در شورای ائتلاف تجدید نظر شود، با همفکری و با نظر بزرگان استان بوده و با پیشنهاد و دستورالعمل شورای مرکز می باشد، و یا به قول شما، مرکز نشینان. که انگار خدایی ناکرده، مرکز نشینان اسرائیلی می باشند.

8) آقای دکتر کدام جانبدارانه؟ شما خودتان به خوبی می دانید در دوره های گذشته، افرادی با بی اخلاقی تلاش نمودند و قسم یاد کردند که نگذارند جمیری به مجلس راه یابد. این دوره نیز تلاش هایی صورت گرفت و شما به خوبی می دانید چه کسانی و با چه رویکردی، وارد میدان کرده و کاندیدا نمودید، شاید نظر شخصی شما این نباشد، اما مسیر ائتلاف در حوزه انتخاباتی بوشهر، گناوه و دیلم اینطور بود که جمیری رای نیاورد. اما "برد کشتی آنجا که خواهد خدای-وگر جامه بر تن درد ناخدای". و با این اوصاف آقای جمیری با همت مردم انقلابی، با رای بالایی وارد مجلس شد ولی شما ماندید، با فعالیت ائتلافتان و نتیجه پنج هزار رای.

9) پرسیده اید چه اتفاقی افتاده است که آقایان چنین تصمیمی اتخاذ نموده اند و چرا در شورای ائتلاف تجدید نظر شود؟! باید گفت این شورا تمام توانش را به کار گرفته اما نتوانست بیش از 5000 رای از مردم بگیرد. چون نظرات ائتلاف تهران و کشور بر نتابیدید و خودسرانه عمل کردید و نتیجه اش، جز بدنامه و رسوایی برای بوشهر باقی نگذاشت. چرا درست حرف نمیزنید مگر ائتلاف مرکز چه گفته بود که شما اعلام نمودید ما مرکز نشینان را قبول ندارید و در بوشهر خودمان تصمیم گیری می کنیم که نتیجه اش شد آنچه که نباید می شد. نمی خواهید پاسخگوی عملکردتان باشید؟! شما فرمودید یک ائتلاف کافیست، به نظر بنده هم یک ائتلاف کافیست اما ائتلافی که  به صورت قانونی و زیر نظر ائتلاف کشوری انجام وظیفه نماید. نه ائتلافی که به صورت خودرای عمل کند. حالا شما هرچقدر دلتان می خواهد کارتان را توجیه کنید. در ضمن جناب آقای دکتر، در هیچ زمانی، جبهه پایداری با ائتلاف های انقلابیون کشور همراه نبوده اند و علیه جمنا و این ائتلاف سخن پراکنی کردند و با این ائتلاف همراهی نکردند. اما شما در بوشهر، هم جمنا و هم ائتلاف را دو دستی تقدیم دفتر جبهه پایداری در بوشهر نمودید. و این عملکرد نتیجه ای جز تفرقه افکنی برای جبهه انقلاب، چیزی در بر نداشت.

10) ما معتقدیم وقتی اطلاعات نادرست به کسی داده شود آن هم در چهره ولایت مداری و با ظاهری موجه، احتمال دارد آن شخصیت برای مدتی تحت تاثیر این القائات قرار بگیرد اما در نهایت روزی به واقعیت ها دست پیدا خواهد کرد، مگر اینکه نخواهد و انگیزه ای برای اصلاح تفکر خود نداشته و به آرای مردم توجه نداشته باشد. اما مردم فهیم این استان، این مطالب را می خوانند و می دانند که واقعیت ها چیست.

در آخر ذکر این نکته را لازم می دانم که عرض کنم، هنوز هم دور نشده و در خدمت دکترجانمان هستیم. تا در کنار هم، در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرباز رهبرمان باشیم. من به شخصه برای شما احترام قائلم و این دوستی بین ما، خارج از بحث های سیاسی است.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته؛ ارادتمند شما حاج محمود معتمدی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
0
0
مردم به جمیری رای دادن ؟ یا نقطه ......
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد