پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 13
کد خبر: ۲۳۱۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
فرمانده انتظامی استان بوشهر خبر داد:
فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند کلاهبرداران حرفه ای که با تبلیغ، درج آگهی دروغین و فروش در سایت دیوار و شیپور از شهروندان بیش از 5 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.
به گزارش جنوب نیوز، سردار "خلیل واعظی" در بیان جزئیات این خبر گفت: با تلاش ویژه افسران سایبری در پلیس فتا استان بوشهر و شهرستان دشتستان، اعضای یک باند کلاهبرداری حرفه ای که با تبلیغ فروش و درج آگهی دروغین درسایت دیوار وشیپور باعناوینی از قبیل، فروش گردو، برنج، خرما و غیره به صورت عمده و با قیمت نازل و مقدار زیاد از متقاضیان، مبالغ زیادی را به صورت اینترنتی دریافت می کردند را شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: با مراجعه چند نفر از مالباختگان به پلیس فتا شهرستان دشتستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از افسران پی جوی جرایم سایبری قرار گرفت و تحقیقات پلیسی و علمی آغاز شد.

واعظی عنوان کرد: پس از بررسی های دقیق و تحقیق از مالباختکان مشخص شد، متهمان پس از جلب نظر مشتریان، اعلام می کردند که، می بایست مبلغی بیعانه را به حسابشان واریز کنند و با موافقت خریداران، سریعا توسط یکی از اعضاء باند، شماره کارت یکی از صاحبان فروشگاه های مختلف سطح شهرستان را برای خریدار ارسال و با واسط قرار دادن حساب مالک فروشگاه به اندازه مبلغ بیعانه واریزی متقاضی فریب خورده، بدون اطلاع صاحبان فروشگاه از اصل موضوع، از وسایل موجودی فروشگاه ها که بیشتر لوازم خانگی بوده، خریداری و در ادامه این اجناس را در استان های دیگر با قیمت پایین تر به فروش رسانیده و به وجه نقد تبدیل می کردند.


این مقام ارشد انتظامی بیان داشت:  متهمان پس از دریافت مبلغ بیعانه دیگر پاسخگوی خریدار نبوده و به همین شیوه چندین میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند.

واعظی بیان کرد: علیرغم استفاده متهم اصلی از روش های پنهان سازی هویت، با تلاش کارشناسان سایبری پلیس فتا مشخصات واقعی نامبرده شناسایی و در یک عملیلات دقیق و غافلگیرانه محل اختفاء وی مشخص و پس از  هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات حساب شده، متهم و همدست وی دستگیر و تحقیقات تخصصی از آنها آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه، حین تحقیقات از متهمان مشخص شد که از سال 95 در چند استان دیگر مرتکب چنین جرمی  شده اند، و تحت تعقیب پلیس و مراجع قضائی بوده اند. گفت: از محل اختفاء متهمان چندین دستگاه تجهیزات هوشمند همراه که در ارتکاب جرم از آنها استفاده می کردند کشف  و همچنین یک قبضه سلاح جنگی کلاش نیز از مخفیگاه آنان کشف شد.

واعظی گفت: متهمان در تحقیقات اولیه به بیش از 5 میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: با توجه بررسی اولیه از تجهیزات دیجیتال و رایانه ای کشف شده از مخفیگاه متهمان و استخراج شماره کارت، حساب های متعدد و شیوه مجرمانه آنها و افزایش تعداد مالبختگان از سراسر کشور، احتمال مبالغ بیشتر کلاهبرداری توسط این باند وجود دارد که کارشناسان و افسران پلیس فتا در حال بررسی هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد