پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 13
کد خبر: ۲۳۱۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
رئیس پژوهشکده میگو خبر داد:
رئیس پژوهشکده میگوی کشور، از آغاز دور جدید مولدسازی میگوی سفید غربی در ایستگاه تحقیقاتی خلیج فارس پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر خبر داد.
آغاز تولید مولد میگوی سفید غربی در پژوهشکده میگوی بوشهر

به گزارش سوک به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس پژوهشکده میگوی کشور گفت: به منظور توسعه پایدار و کاهش خطرپذیری سرمایه‌گذاری در صنایع شیلاتی، به‌گزینی و اصلاح نژاد گونه‌های پرورشی میگو، همچنان یکی از اولویت‌های تحقیقاتی امسال این پژوهشکده است.

عقیل دشتیان‌نسب افزود: در سال گذشته بیش از هفت هزار و ۵۰۰ جفت مولد تولید و به صنعت پرورش میگو تحویل شد و امسال هم طبق برنامه‌ریزی با افزایش سطح زیر کشت و افزودن تجهیزات جدید، قصد داریم ۱۰ هزار جفت مولد تولید کنیم.

رئیس پژوهشکده میگوی کشور بیان کرد: دور جدید مولدسازی میگوی سفید غربی با ذخیره‌سازی ۴۶ هزار پُست لارو (بچه میگو) در مخزن‌های نوزادگاهی در ایستگاه تحقیقاتی خلیج فارس این پژوهشکده از هشتم تیر شروع شده است. این پست لاروها از سه مرکز تکثیر به صورت جداگانه تهیه و در سه روز ذخیره‌سازی شدند.

دشتیان‌نسب گفت: پست لاروها برای گذراندن دوره نوزادگاهی یک ماهه خود در مخزن‌های مخصوص درون سالن نگهداری می‌شوند و سپس به‌گزینی صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: این میگوها تا تبدیل شدن به مولدان مطلوب در چهار استخر گلخانه‌ای ذخیره‌سازی می‌شوند.

براساس این گزارش، استان بوشهر رتبه نخست تولید میگوی پرورشی کشور را به خود اختصاص داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد