کد خبر: ۲۳۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عنوان کرد: توان تولید نیروگاه‌های کشور محدود است و اگر مقدار مصرف از یک میزان بیشتر افزایش پیدا کند ممکن است با محدودیت‌هایی مواجه شویم.
به گزارش سوک، اردشیر مذکوری امروز در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: در چند روز گذشته با رشد ۱۰ درصدی مصرف برق در استان، سطح مصرف مشترکان تنها ۱۰ مگاوات تا در قرارگرفتن اولویت خاموشی فاصله داشت که با این شرایط و گرمتر شدن هوا در روزهای آینده، استان بیش از هر زمان دیگری نیازمند صرفه جویی مشترکان است.

وی افزود: یکی از دلایل مهم افزایش مصرف برق در بوشهر گرم‌تر شدن هوا و افزایش زمان روشنی وسایل سرمایشی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر تصریح کرد: شرکت توانیر برای همه استان‌های کشور مطابق سال گذشته سقف تعیین کرده‌است که اگر از این مقدار عبور کنیم در اولویت خاموشی قرار می‌گیریم.

مذکوری ادامه داد: مصرف کل استان بوشهر در روز گذشته هزار و ۸۷۰ مگاوات بوده که ۷۰ درصد این مقدار در حوزه مصرف خانگی است.

وی تاکید کرد: با یک راهکار ساده و تنظیم دمای کولر روی ۲۴ درجه به جای ۱۸ درجه که در استان ما تبدیل به عرف شده‌است، علاوه بر کاهش ۲۰ درصدی بار سرمایشی و کاهش هزینه‌های برق مصرفی مشترکان، صرفه جویی هر دستگاه کولر با این روش معادل نیاز برق پنج دستگاه تنفس مصنوعی است که از این بابت در این شرایط ویژه می‌تواند بسیار حیات بخش باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عنوان کرد: در حوزه تامین برق و آمادگی صنعت برق با برنامه‌ریزی‌های مفصلی که انجام شده صنعت برق استان آمادگی کامل برای تامین برق متعارف استان بوشهر را دارد و همه کارکنان صنعت برق به صورت شبانه‌روزی در تلاش هستند که هیچ محدودیتی اعمال نشود، اما به هر حال توان تولید نیروگاه‌های کشور محدود است اگر مقدار مصرف از یک میزان بیشتر افزایش پیدا کند ممکن است با محدودیت‌هایی مواجه شویم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد