يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
کد خبر: ۲۳۲۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
سوک بررسی می کند
بررسی های سایت سوک نشان می دهد که پس از این که موضوع کمبودهای شدید استان در حوزه بهداشت و درمان توسط دکتر کشمیری در یک نشست رسمی مطرح می شود، فرایندی طی می گردد که با پیگیری یکی از بزرگان استان، وزیر بهداشت معاونش را برای بررسی هر چه بیشتر به استان بوشهر مامور می کند.
به گزارش سوک، روز گذشته دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی راهی بوشهر شد تا پس از بازدید میدانی از مراکز درمانی استان و دیدار با بیماران کرونایی ، گزارش سفر خود را به وزیر بهداشت اعلام کند.

نکته اساسی این است که معمولا در فصل تابستان کمتر مدیران ارشد و میانی وزارت خانه ها حاضر به سفر به استانی مانند بوشهر با این شدت گرما می شوند و ترجیح می دهند در روزهایی وارد بوشهر شوند که هوا مساعد باشد.

این که معاون وزیر در این شرایط کرونایی به بوشهر می آید معلول یک سری پیگیری هاست که منتج به سفری یک روز در روزهای نزدیک به قلب الاسد بوشهر می شود که می تواند دست آوردهای خیلی خوبی هم برای استان داشته باشد.

بررسی های سایت سوک نشان می دهد که پس از این که موضوع کمبودهای شدید استان در حوزه بهداشت و درمان توسط دکتر کشمیری دبیر ستاد کرونای استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در یک نشست رسمی در روز شنبه این هفته با حضور استاندار ، مقامات قضایی و نظامی و انتظامی استان  بوشهر مطرح می شود موضوع توسط فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان به آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری منتقل می گردد.

به محض اطلاع آیت الله حسینی بوشهری از کاستی های شدید حوزه بهداشت و درمان استان، وی روز یک شنبه با وزیر بهداشت گفتگو و خواستار رفع نقایص حیاتی نیازهای بهداشت و درمان استان بوشهر می شود که وزیر بهداشت نیز معاون درمان خود را موظف به حضور در بوشهر در روز دوشنبه کرده تا گزارشی میدانی در این خصوص ارائه دهد.

با این شرایط و نظر به این که معاون وزیر بهداشت روز گذشته در جریان کامل نیازهای بهداشت و درمان استان قرار گرفته ، به زودی وی گزارش سفرش را به وزیر بهداشت ارائه می کند تا تصمیم های لازم برای رفع این نقایص اعمال شود.

نکته قابل توجه ، وجود ذی قیمت آیت الله حسینی بوشهری در سطح ملی است که اگر مشکلات استان به خوبی و به موقع به ایشان اعلام شود، ایشان پیگیر موضوع تا اخذ تنیجه نهایی است و از این باب یک نعمت برای استان بوشهر به حساب می آید.

موضوع دیگر ، تفکر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مردم دارای و مردم یاری است که به عنوان یک وظیفه در عرصه سازندگی، محرومیت زدایی و خدمات اجتماعی به عینه قابل مشاهده است.

این نوع تفکر به خوبی در سطح استان بوشهر دیده شده و در ایام کرونا نیز شاهد بودیم که سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در قالب سه رزمایش رزمایش کمک مومنانه، ۱۴۷هزار و ۳۶۷ بسته معیشتی به ارزش ۲۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان را بین افرادی که زندگی و کسب و کارشان تحت تاثیر کرونا، قرار گرفته بود، تهیه و توزیع کند.

از طرفی دکتر کشمیری نیز صادقانه عمل کرده و بر خلاف برخی از مدیران دستگاه های اجرایی که ماندگاری خود را به هر قیمتی حتی با لاپوشانی عیوب دستگاه های خود برای راضی نگه داشتن مرکز نشینان تمدید می کنند، مشکلات و معضلات موجود در حوزه بهداشت و درمان و به خصوص از زمان شیوع کرونا را نه تنها به بهترین شکل موجود مسئولان وزارت بهداشت را در جریان قرار داده بلکه در تریبون های مختلف در سطح استان بوشهر نیز به گوش مردم رسانده و خواستار توجه مقامات استان به این معضلات برای چاره اندیشی شده است.

انتظار می رود که از توان و ظرفیت بزرگان استان در رفع مشکلات موجود به شکل بهینه و کاربردی استفاده شود تا بخشی از گرفتاری های مردم که با پیگیری هایی در این سطح قابل نتیجه گیری است ، رفع شود.

یادداشت: مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد