چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۲۳۲۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
امام جمعه گناوه:
امام جمعه گناوه گفت:شورای نگهبان یکی از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که نقشی بی نظیر و برجسته در کشور دارد .
شورای نگهبان با صلابت به وظایف خود عمل می‌کند

به گزارش سوک، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در دیدار با اعضای دفتر نظارت انتخابات شورای نگهبان شهرستان گناوه به مناسبت ۲۶ تیرماه روز شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان یکی از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که نقشی بی نظیر و برجسته در کشور دارد و وظیفه آن رعایت شرع و قانون و تطابق مصوبات مجلس با قانون اساسی و شرع اسلامی که بسیار مهم و اساسی است.

امام جمعه گناوه افزود: شرع و قانون خط قرمز ما است و در تمام عرصه‌ها باید هم قانون و هم حدود و ثغور شرعی رعایت شود که از توصیه‌های مورد تاکید رهبری به همه دست اندر کاران نیز همین است.

حجت الاسلام رکنی حسینی یادآور شد: امروز شورای نگهبان به وظایف خود در حیطه قانون و شرع عمل می‌کند و قطعاً افرادی نیز در داخل کشور و یا دشمنان خارجی مخالفت‌هایی با این نهاد مقدس می‌کنند.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: شش فقیه و شش حقوقدان شورای نگهبان وظیفه تطبیق مصوبات با قانون و شرع و عدم مغایرت این مصوبات با شرع و قانون را عهده دار هستند و وظیفه دیگر آنها تفسیر قانون اساسی است.

وی بیان کرد: در طول ۴۰ سال که از عمر این نهاد مقدس می‌گذرد همواره مورد هجمه‌ها و بی انصافی‌هایی از سوی افراد مختلف و دشمنان گرفته است ولی هیچ گاه از وظایف خود کوتاهی نکرده و به راه خود با صلابت ادامه داده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ نهادی مبرا از نقد نیست گفت: نقدها و انتقادات نباید باعث تخریب و همراه با جوسازی‌ها و تبلیغات مسموم که خلاف قانون و شرع است باشد.

حجت الاسلام رکنی حسینی ادامه داد: جایگاه برجسته شورای نگهبان در قانونی اساسی با اصل‌های متعدد بیان شده است و این نهاد مقدس مورد حمایت و هدایت امام (ره) و امروز نیز مورد تأیید و حمایت رهبر معظم انقلاب است.

امام جمعه گناوه با تقدیر از تلاش‌های اعضای دفتر نظارت شورای نگهبان شهرستان گناوه اضافه کرد: دفتر نظارت شورای نگهبان شهرستان گناوه در برگزاری انتخابات مختلف با تعامل، وحدت و همدلی با سایر عوامل انتخابات تلاش وافر داشته‌اند که قابل تقدیر و مایه مباهات است.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: تلاش‌های اعضای دفتر نظارت شورای نگهبان در شهرستان که در این عرصه با امانت داری و صداقت تلاش می‌کنند قابل تقدیر است و وجود این نیروهای دلسوز، فهیم و پاکدست و پرتلاش در شهرستان گناوه از نعمت‌های خداوند در این شهرستان است.

وی گفت: در دفتر شورای نگهبان باید کوشید تقوا رعایت شود و آبروی مؤمنان که نزد خداوند از حرمت کعبه بالاتر است حفظ شود.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: با تعهد و دلسوزی که دفتر شورای نگهبان شهرستان گناوه وجود دارد وظیفه خود را به نحو احسنت در گذشته با مدیریت خوب آقای جلال پور و در حال حاضر نیز آقای رئوفی انجام داده‌اند و انتخابات شهرستان همیشه در ناحیه نظارت و اجرایی با وحدت و همدلی زبانزد است.

وی گفت: در این برهه حساس مشکلات و تهدیدها و تحریم‌ها و برخی از ضعف مدیریت‌ها باعث نگرانی‌هایی شده که به فضل الهی، رهنمودهای رهبری، وحدت و همدلی و همراهی از این مشکلات نیز مانند سختی‌های گذشته با پیروزی عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت استفاده از ماسک گفت: همه باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا و حفظ سلامت خود و دیگران به توصیه‌ها پزشکی به ویژه در استفاده از ماسک توجه و عنایت ویژه داشته باشند.

امام جمعه گناوه گفت: مقام معظم رهبری نیز به استفاده از ماسک تاکید فرمودند و باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

خدانظر رئوفی مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در دیدار با امام جمعه گزارشی از عملکرد این دفتر ارائه کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد