چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۲۳۲۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
مدیرکل نوسازی، تجهیر و توسعه مدارس استان بوشهر گفت: طرح آجر به آجر برای جلب مشارکت خیرین در نوسازی و ساخت فضای آموزشی توسط کارکنان این اداره کل و چند ارگان دیگر شروع شده و ماهانه مبالغی از حساب کارمندان کسر و به حساب خیرین واریز می شود.
طرح آجر به آجر برای ساخت مدرسه در استان بوشهر آغاز شد

به گزارش سوک،احمد مرادی  افزود:رویکرد ایجاد ردیف اعتبار دولت در قبال کمک های خیرین مصوب شده و همین امر باعث شده  در سال ۹۸مبلغ  ۵۰ میلیارد تومان مشارکت خیرین جذب شود و دولت نیز ۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب کرد.

وی یادآورشد: در سال ۹۹این اعتبار از طرف دولت ۵۵ میلیارد ریال  است و باید در بخش مشارکت ها نیز سهم خیرین به این رقم افزایش یابد.

مرادی اظهارداشت: طرح کمک های آجر به آجر می تواند هر کمکی را به هر شکل شامل شود و ما به جای نام گذاری یک مدرسه بنام یک خیر نام چند خیر روی کلاس های یک مدرسه گذاشته می شود تا خیرین رغبت بیشتری برای کمک کردن داشته باشند و فشار مالی مانع کمک آنان نشود.

مدیرکل نوسازی ، تجهیز و توسعه مدارس استان بوشهر گفت: شرط ساخت مدرسه در شهرها و روستاها به ترتیب تامین اعتبار افراد خیر ۵۰ و ۳۰ درصد هزینه است و مابقی هزینه های ساخت و تجهیز مدارس توسط دولت پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۸۱ پروژه به صورت مشارکتی در سطح استان در حال اجراست که بخشی مهمی تا شهریور به آموزش و پرورش تحویل خواهد شد .

مدیرکل نوسازی، تجهیر و توسعه مدارس استان بوشهر افزود: در ۲ سال گذشته پروژه های مدرسه خیرساز بصورت ۱۰۰ درصد از طرف دولت تخصیص پیدا کرده است.

وی یادآورشد: در حال حاضر در استان بوشهر ۷۷۴کلاس درس نیاز به استانداردسازی دارند که برای تعمیر و تجهیز این مدارس ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مرادی ادامه داد: باتوجه به برنامه ریزی انجام شده و با همت و تلاش مسئولان و افراد خیر حقیقی و حقوقی به شرط تخصیص اعتبار پیش بینی شده ۳۸۰ کلاس درس تا پایان سال جاری به آموزش و پرورش تحویل داده شود.

وی گفت: در راستای تامین و استاندارد سازی وسایل سرمایشی از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۸ پنج هزار و ۵۵۴ کولر گازی در مدارس این استان نصب و راه اندازی شده است./ایرنا


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد