يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
کد خبر: ۲۳۲۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷
قابل توجه نهادهای نظارتی
نهادهای نظارتی کار سختی برای شناسایی این افراد ندارند و کافی است که تبلیغات آنها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند، در کسری از ثانیه به تالاری های اختصاصی آنها دعوت خواهند شد.
به گزارش سوک، با افزایش بدون منطق و ضابطه ارز از یک طرف و ورود دولت به بازار بورس برای جبران کسری بودجه ، فضایی ایجاد شده که بازار بورس روزهای طلایی اما دلهره آوری را ایجاد کند.

این شرایط سبب شد تا افرادی در استان بوشهر به عنوان مشاور سبد گردانی سرمایه گذاری نیز فعال شده و با رشدی قارچ گونه برنامه های تبلیغاتی متنوعی را برای فریب مردم کلید بزنند.

خلاء دانش بورسی تازه واردین و عطش آنها برای سرمایه گذاری در بازاری که با هیچ قاعده اقتصادی فعلا سود آور است، سبب شده تا این افراد با داشتن شرکت و یا بدون شرکت با تبلیغات گسترده فضا سازی لازم برای جذب مشتریان جدید به عنوان کارآموز را به عمل آورند.

تازه واردین به بورس نیز در حالی در کلاس های اموزشی این شرکت ها با هزینه ای هنگفت شرکت می کنند که در اخر دوره متوجه می شوند که به زور و در حد الفبا به اندازه آموزش مقدماتی رانندگی پایه دو ، نکاتی از بورس و بازار سرمایه به آنها آموزش داده شده در حالی که متولیان برگزاری این دوره ها، به آنها وعده موفقیت در مسابقات فرمول یک داده بودند.

نکته دیگر این که با تشویق و ترغیب نوآموزان برای حضور در دوره های پیشرفته ، مبالغ هنگفتی به جیب می زنند در حالی که میزان آموزش آنها قطره چکانی است و عملا نوآموز به نسبت شهریه دوره های آموزشی ، چیزی یاد نمی گیرد.

با توجه به این که در شهر بوشهر و سایر شهرستان های استان افرادی به اشکال مختلف با مجوز و بدون مجوز ، در حال فریب مردم هستند، نیاز است نظارت های لازم هم از بعد محتواهای آموزشی و هم از بعد شهریه اعمال شود تا اگر فردی علاقمند به ورود به بازار بورس است ، دچار این افراد نشود.

نهادهای نظارتی کار سختی برای شناسایی این افراد ندارند و کافی است که تبلیغات آنها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند، در کسری از ثانیه به تالاری های اختصاصی آنها دعوت خواهند شد.

نکته آخر این که به گفته محبوبه جعفری، مدیر توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری شرکت بورس تهران، «موسسات و شرکت‌های آموزشی که مجوز کمیته راهبری آموزش دارند می توانند در تالارهای مناطق، تبلیغات دوره های آموزشی خود را انجام دهند».


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد