چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۲۳۲۴۱۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
مدیرکل کمیته امداد بوشهر:
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه هزار خانواده نیازمند در استان بوشهر یخچال ندارند از راه اندازی پویش تأمین یک هزار دستگاه یخچال برای مددجویان خبر داد.

به گزارش سوک، احمد لطفی عصر دوشنبه در نشست بررسی مشکلات خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در بوشهر اظهار داشت: داشتن یخچال یکی از نیازهای اولیه در هر خانه‌ای است که باید نسبت به تأمین آن برای همه خانواده‌ها اقدام شود.

وی به مشکلات ناشی از گرانی در بازار بر روی اقشار تحت پوشش کمیته امداد اشاره کرد و افزود: در این وضعیت برخی از خانواده‌ها قدرت تأمین وسایل سرمایشی همچون یخچال را ندارند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به حمایت این نهاد از ۴۴ هزار خانوار در سطح استان خاطرنشان کرد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که در سطح استان هزار خانواده فاقد یخچال هستند.

لطفی با اشاره به اینکه بخشی از این خانواده‌های فاقد یخچال از ایتام تحت پوشش هستند، گفت: به دلیل محدودیت شدید اعتبارات داخلی امداد، با راه اندازی یک پویش به دنبال استفاده از توان خیرین حقیقی و حقوقی برای تأمین نیازهای خانواده‌ها به یخچال هستیم.

وی ادامه داد: این پویش روز گذشته در سراسر استان بوشهر فعال شده و طی ۲۴ ساعت گذشته خیرین نیکوکار حقیقی و حقوقی استان بوشهر، اقدام به تأمین مالی خرید ۵۲ دستگاه یخچال کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌های دولتی و خصوصی و خیرین حقیقی می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سطح مراکز شهرستان‌ها و بخش‌ها و ارائه کمک‌های مالی در حد وسع و توان، زمینه رفع مشکلات نیازمندان به یخچال را فراهم سازند.

لطفی گفت: از آنجا که کمیته امداد به دلیل اعتبارات ناچیز، قادر به پاسخگویی حداقلی به نیازهای وسیع جامعه هدف نیست، در صورتی که خیرین در برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد برای تأمین نیازهای این خانواده‌ها، شرکت نکنند عملاً این خانواده‌ها قادر به رفع مشکلات اولیه خود نیز نیستند.

وی ادامه داد: خانواده با سرپرست زن که دارای فرزندانی یتیم است هرگز قادر به خرید یک دستگاه یخچال با قیمت حداقلی ۴ میلیون تومان نیست و اگر به هر دلیلی یخچال این خانواده از کار بیافتد، زندگی وی در این فصل گرم تابستان به شدت تحت شعاع قرار می‌گیرد./مهر

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: البته همین مشکل برای تأمین وسیله سرد کننده‌ای مانند کولر گازی برای خانواده‌های تحت پوشش نیز داریم که عملاً خرید یک دستگاه کولر ۱۸ هزار با قیمت نزدیک به ۱۳ میلیون تومان برای این خانواده‌ها غیرممکن کرده است.

لطفی یادآور شد: از مردم نوع دوست و نیکوکار استان بوشهر دعوت به عمل می‌آید با پیوستن به پویش کمک به خرید یخچال برای خانواده‌های تحت پوشش و به خصوص خانواده‌های یتیم، مشکل این خانواده‌ها را در این فصل گرم رفع کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد