يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
کد خبر: ۲۳۲۶۰۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
سوک بررسی می کند
اگر چه بیمارستان های دانشگاهی به عنوان مرکز ثقل و سنترال پذیرش بیماران کرونایی در هر استان معرفی شدند اما پنجره های جدید خدمت در قالب جبهه های سلامت نیز به بیمارستان های متعلق به سازمان تامین اجتماعی برای پذیرش این بیماران گشوده شد.
به گزارش سوک، در حالی که اواخر بهمن و اوایل اسفندماه سال گذشته وزارت بهداشت به شکل رسمی از ابتلای چند نفر از هموطنانمان به ویروس کرونا خبر داد اما هیچ فردی حتی کادر درمانی بیمارستان های کشور انتظار نداشت که این ویروس منحوس اکنون و پس از پنج ماه در سراسر ایران همه را درگیر و خسته کند.

اگر چه بیمارستان های دانشگاهی به عنوان مرکز ثقل و سنترال پذیرش بیماران کرونایی در هر استان معرفی شدند اما پنجره های جدید خدمت در قالب جبهه های سلامت نیز به بیمارستان های متعلق به سازمان تامین اجتماعی برای پذیرش این بیماران گشوده شد.

در استان بوشهر، پس از این که بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان مرکز سنترال پذیرش بیماران کرونایی انتخاب شد ، بخش های از این بیمارستان تعطیل شد تا بیماران آن به سایر  بیمارستان ها از جمله بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی این شهر گسیل داده شود.

این شرایط ضمن افزایش بار مراجعین که پیش از آن خود در سقف پذیرش بیماران بیمه ای و غیر بیمه ای این سازمان بود سبب گردید تا فشار مضاعفی بر ساختار نیروی انسانی این بیمارستان و به خصوص کادر پرستاری ایجاد کند.

 ره آورد کارکرد شبانه روزی پرستاران بیمارستان تامین اجتماعی مرکز استان بوشهر ، درگیرشدن حجم انبوهی از این کادر به ویروس منحوس کرونا بود اما این موضوع نیز باعث نشد که پس از بازیابی شرایط جسمی این پرستاران، انها به محیط کار برنگردند بلکه با عزمی راسخ تر زمینه خدمت به مراجعین و به خصوص بیماران کرونایی را فراهم سازند.

با این شرایط و در حالی که از دو ماه پیش استان بوشهر وارد فاز قرمز شیوع ویروس کرونا شد، عملا شاهدیم که کادر پرستاری بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر شامل پرستاران ، بهیاران، کارشناسان بیهوشی و اطاق عمل، ماماها ، رادیولوژیست ها و پرسنل آزمایشگاه در کنار سایر اجزاء کادر درمان ، بدون افزایش نیرو، به مراجعین بیشتری خدمت می کنند و در حالی که هیچ گونه مزایای جدیدی به آنها تعلق نگرفته شنیده شده که میزان حقوق و دستمزد آنها سنخیتی با افزایش های موجود برای هم رده های آنها در بیمارستان های دانشگاهی ندارد.

پرستاران بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر مطالبه گر افزایش 50 درصدی حقوق به مانند سایر کارمندان دولت و پرستارانی بخش های دانشگاهی در استان بوشهر هستند که از اول سال جاری اعمال شده است تا با کاهش نگرانی نسبت به وضعیت تورم و گرانی موجود بتوانند با روحیه ای بیشتر به مردم و به خصوص بیماران دارای کووید 19 خدمت کنند.

یادداشت: مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد