کد خبر: ۲۳۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از پرداخت حقوق مستمری بگیران این سازمان بر اساس فرمول جدید با افزایش ۵۰ تا ۸۰ درصدی خبر داد و گفت: بازنشستگان و مستمری بگیران استان بوشهر ماهانه ۷ هزار میلیارد ریال حقوق دریافت می‌کنند.
به گزارش سوک؛ عبدالله شیرکوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از افزایش 50 تا 80 درصدی حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی خبر داد و اظهار داشت: یکی از قوانین برنامه ششم توسعه کشور، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی است که مقدمات این افزایش بر اساس بند "ب" ماده 12 این قانون اجرایی شده است.

وی افزود: بر اساس این قانون ، شاخص‌هایی مانند ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک هزینه معیشت و مسکن برای متناسب سازی حقوق در نظر گرفته شده و به عنوان یک مبنا، محاسبه و در حقوق پرداختی ماه جاری محاسبه و پرداخت خواهد شد.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: این افزایش حقوق، برای تمامی مستمری‌بگیران بازنشسته، ازکارافتاده کلی و بازماندگان لحاظ می‌شود.

شیرکوند عنوان کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که با اجرای طرح مناسب سازی حقوق، میزان مستمری و مزایای جانبی مستمری بگیران نباید برای افرادی که از 30 تا 34 سابقه کار داشته‌اند کمتر از 2 میلیون و 800  تومان و برای بالای 35 سال سابقه کمتر از 3 میلیون تومان در ماه باشد.

وی ادامه داد: در فرمول جدید محاسبه کمک هزینه معیشت و کمک هزینه مسکن، رشد 172 درصدی را شاهد هستیم به گونه ای که با افزایش کمک هزینه معیشت از 48 هزار تومان به 120 هزار تومان و کمک هزینه مسکن از 22 هزار تومان به 70 هزار تومان مواجه هستیم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: این افزایش‌ها به گونه‌ای است که در مجموع افراد حداقل‌بگیر دارای بیش از 35 سال سابقه پرداخت بیمه‌، رشد 80 درصدی و افراد حداقل‌بگیر دارای 25 سال سابقه پرداخت بیمه‌، با رشد 50 درصدی حقوق مواجه می‌شوند.

شیرکوند خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 29 هزار نفر در سطح استان بوشهر بازنشسته و مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند که ماهانه 7 هزار میلیارد ریال حقوق دریافت می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد