يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
کد خبر: ۲۳۲۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
همدلی مؤمنانه ادامه دارد؛
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: در دومین مرحله طرح «تبرکات علوی» به مناسبت عید سعید غدیر خم، بسته‌های معیشتی «تبرکات علوی» در استان بوشهر توزیع می‌شود.
بسته‌های معیشتی «تبرکات علوی» در استان بوشهر توزیع می‌شود

به گزارش سوک، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور صبح چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه از برپایی و پخش برخط جشن اعیاد «قربان» و «غدیر خم» در شش مرکز افق بر بستر شبکه فضای مجازی و تارنمای فناوری سایبری خبر داد.

وی بیان کرد: طبق هماهنگی و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر که با کارشناسان ادارات بهداشت و دامپزشکی انجام داده، مقرر شده است که تعداد ۱۴ رأس گوسفند به مناسبت عید سعید «قربان» از محل درآمد موقوفات تأمین و در آستان مقدس امامزاده عبدالمهیمن (ع) منطقه دو کوی امامزاده بندر بوشهر با هدف حمایت از افراد مستمند ذبح و قربانی شود.

اسماعیل‌پور خاطرنشان کرد: گوشت قربانی در مرحله نخست طرح «تبرکات علوی» ویژه دهه امامت و ولایت در میان خانوارها و نیازمندان آبرومند پیرامون بقاع متبرکه به عنوان پنجمین گام رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» توزیع شود.

توزیع بسته معیشتی «تبرکات علوی»

وی در ادامه از اجرای مرحله دوم طرح «تبرکات علوی» به عنوان ششمین گام رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» در ایام عید سعید «غدیر خم» خبر داد و افزود: در مرحله دوم طرح «تبرکات علوی» ویژه دهه امامت و ولایت، هزار بسته‌های معیشتی و مواد غذایی پروتئینی به ارزش هرکدام ۲۵۰ هزار تومان که شامل برنج، گوشت، ماکارونی، روغن و حبوبات لوبیا، نخود و عدس بین خانوارهای نیازمند مناطق محروم روستایی و کم برخوردار شهری توزیع می‌شود.

گام به گام با نیات جدید وقف

علی اکبر مداح رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر نیز اظهار داشت: سال گذشته تعداد پنج وقف قرآنی در این استان به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: وقف یک واحد مسکونی به مساحت عرصه ۹۱۵ مترمربع شامل دو اعیان ۱۳۰ مترمربعی و دیگری ۲۶۰ مترمربعی در شهر انارستان به نیت امور قرآنی و شهادت ائمه (ع) و کمک به مستمندان توسط واقف خیراندیش سید حسن موسوی، جانباز روشندل و سرافراز جنگ تحمیلی به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال واقع در منطقه جنوبی استان، در شهرستان جم به ثبت رسید.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در ادامه به تحلیل سیاستگذاری این سازمان در ترویج اجرای نیات وقف‌های جدید متناسب با نیازهای عمومی و روز جامعه پرداخت و عنوان کرد: ترویج فرهنگ حسنه وقف در امور قرآنی نخستین گام ما در ثبت نیات امور قرآنی و عترتی است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح «وقف مصحف شریف» و اهدای قرآن کریم به خط بریل ویژه روشندلال در روستاها و شهرهای استان بوشهر به عنوان دومین گام ما در راستای ترغیب، تشویق و ترویج واقفین قرآنی و با مشارکت نهادهای فرهنگی و اجتماعی در اجرای نیات جدید متناسب با نیازهای روز جامعه و جامعه هدف است.

پخش مجازی مراسم «دعای عرفه»

مداح از برگزاری مراسم مجازی دعای عرفه در مراکز افق بقاع متبرکه استان بوشهر با رعایت اصولی شیوه نامه‌های مراقبتی و بهداشتی و بدون حضور جمعیتی عمومی مردم به دلیل همه گیری بیماری «ویروس کرونا» خبر داد.

وی افزود: مراسم مجازی «دعای پرفیض عرفه» در مرکز افق آستان مقدس امامزاده عبدالمهیمن (ع) کوی امامزاده منطقه دو شهر بوشهر با نوای مسلم جعفری، مرکز افق آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) بندر گناوه با نوای سیدعلی فاطمی و سخنرانی حجت الاسلام آیت اندرزیان و نیز در مرکز افق شهدای قرآنی خلیج فارس واقع در امامزاده محمد بن باقر (ع) کوی خواجه‌ها منطقه دو بندر بوشهر با نوای حمید مقاتلی پخش زنده می‌شود.

مداح خاطرنشان کرد: با هماهنگی که با شبکه سیمای استانی صدا و سیمای مرکز بوشهر بوشهر صورت پذیرفته، در همین روز همزمان با سراسر کشور یکی از این سه مراسم از طریق رسانه ملی پخش زنده می‌شود.

اقدام کاروان قرآنی «کار و خدمت» طی چهار مرحله مواسات مؤمنانه در بوشهر عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر یادآور شد: تاکنون هفت هزار بسته معیشتی و مواد غذایی طی چهار رزمایش مواسات و همدلی مؤمنانه از سوی کاروان قرآنی «کار و خدمت» اوقاف و امورخیریه استان بوشهر به ارزش بیش از ده میلیارد ریال، میان نیازمندان استان بوشهر توزیع شده است و این کمک‌های مؤمنانه همچنان با مشارکت خیرین اجتماعی و مردمی ادامه دارد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد