جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 25
کد خبر: ۲۳۳۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر:
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر گفت : 16 مرکز آموزش عالی علمی کاربردی در استان بوشهر ایجاد شده و تاکنون 46هزار نفر فارغ التحصیل داشته که از این شمار 42 درصد دربخش صنعت، 1.5کشاورزی، 54 درصد در مدیریت و خدمات و 2.5 درصد نیز در رشته های دانشگاهی مرتبط با فرهنگ و هنر فارغ التحصیل شدند. همچنین 2 مرکز نوآوری در مراکز آموزش علمی کاربردی گروه صنعتی پلیمر بوشهر و کشت و صنعت پاسارگاد تنگستان در حال فعالیت هستند.
به گزارش سوک؛ به مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام حوزه خبر و اطلاع رسانی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان بوشهر در محل سالن کنفرانس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی واحد استان بوشهر  تجلیل به عمل آورد.

دکتر شبیر اشکپور مطلق ؛ سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر

*این مرکز آموزش عالی در 4 حوزه صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات و رشته‌های دانشگاهی مرتبط با فرهنگ و هنر فعال است تصریح کرد: از تعداد دانش آموخته‌ این دانشگاه  42 درصد دربخش صنعت، 1.5 درصد در حوزه کشاورزی، 54 درصد در مدیریت و خدمات و 2.5 درصد نیز در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با فرهنگ و هنر فارغ التحصیل شدند.

*2 مرکز نوآوری در مراکز آموزش علمی کاربردی گروه صنعتی پلیمر بوشهر و کشت و صنعت پاسارگاد تنگستان در حال فعالیت هستند.* تعداد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر 8 هزار 300 نفر ، تعداد مدرسان فعال در استان 736 نفر است که در206  کد رشته محل فعال هستند .

* 8 شهرستان استان بوشهر مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی فعال است . برای راه‌اندازی این دانشگاه در شهرستان‌های جم و دیر نیازسنجی‌های لازم در حال انجام است که بر اساس ظرفیت‌ها ایجاد می‌شود. 3 هزار و 705 امتحان نهایی این دانشگاه به شکل آنلاین برای 44 هزار و 576 دانشجو آزمون برگزار شد.* آموزش‌های مجازی در دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی ادامه می‌یابد . با توجه به شرایط کرونایی در کشور و استان بوشهر بعضی از دروس نظری از طریق فضای مجازی با اتخاذ برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام می‌شود.

* کاربینی و کارورزی ماهیت این دانشگاه و در این راستا طرح‌های کارآفرینی در دانشگاه علمی کاربردی بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر برذی تربیت انسانی ماهر اجراء می‌شود

* اجرای سطح بندی اکنون فقط در این زیر نظام اجرا می‌شود  که با توجه به بسته‌های تشویقی تعیین شده ، فضای رقابتی قابل توجهی در بهبود عملکرد مراکز آموزش علمی کاربردی ایجاد کرده  است .

*16 مرکز آموزش عالی علمی کاربردی در استان بوشهر ایجاد شده و تاکنون 46هزار نفر فارغ التحصیل داشته که از این شمار 42 درصد دربخش صنعت، 1.5کشاورزی، 54 درصد در مدیریت و خدمات و 2.5 درصد نیز در رشته های دانشگاهی مرتبط با فرهنگ و هنر فارغ التحصیل شدند. همچنین 2 مرکز نوآوری در مراکز آموزش علمی کاربردی گروه صنعتی پلیمر بوشهر و کشت و صنعت پاسارگاد تنگستان در حال فعالیت هستند.* اکنون شمار دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر 8292 نفر ، تعداد مدرسان فعال در استان 736 نفر است که در206  کد رشته محل فعال هستند .

*نام نویسی دوره های کاردانی و کارشناسی نیز به ترتیب از 4 و 11 شهریور ماه جاری آغاز و در هر مقطع به مدت یک هفته نام نویسی می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد