دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 28
کد خبر: ۲۳۳۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های آبرسانی، تنش تأمین آب آشامیدنی در استان بوشهر برطرف شده است.
تنش تأمین آب آشامیدنی در استان بوشهر برطرف شده است

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند ظهر پنج‌شنبه در نشست شورای آب استان بوشهر اظهار داشت: ممکن است برخی نقاط دارای کمبودهایی در تأمین آب آشامیدنی باشد ولی تنش در حوزه آب در تابستان گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: با تکمیل طرح‌های آبرسانی تأمین آب شرب در شهرها و روستاهای استان بوشهر به وضعیت پایداری می‌رسد.

گراوند تصریح کرد: قبلاً به ویژه جنوب شهر بوشهر دارای مشکلات آبرسانی بود و برخی نقاط با تانکر آبرسانی می‌شد که با تصمیمات اتخاذشده در نشست‌های شورای آب استان و کمک‌های دریافتی از آب و فاضلاب کشور، اکنون مشکل آبرسانی در نقاط جنوبی شهر بوشهر برطرف شده است.

پایدار شدن تأمین آب در همه نقاط شهر بوشهر

وی، از پایدار شدن تأمین آب در همه نقاط شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: با اجرای طرح‌های آبرسانی و تکمیل آن‌ها تأمین آب شرب در شهر بوشهر به حالت متعادلی می‌رسد.

استاندار بوشهر با تأکید بر تسریع در تکمیل اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر، عسلویه، خط انتقال آب سیراف- جم افزود: برای تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی استان بوشهر اعتبار لازم تخصیص‌یافته است.

گراوند از تخصیص ۶۶ میلیارد ریال اعتبار به شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برای تسریع در اجرای طرح‌ها خبر داد و تصریح کرد: در بررسی اجرای طرح‌های آب منطقه‌ای بوشهر ازجمله پروژه آبیاری نوین در ۲۴۰۰ هکتار نخیلات سعدآباد ۳۷ میلیارد ریال تخصیص یافت.

وی، با اشاره به اینکه علاوه بر اعتبارات استانی در اجرای طرح‌های آبرسانی از منابع ملی هم تزریق می‌شود گفت: در اجرای طرح فاضلاب بوشهر ۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر استانی رئیس‌جمهور مصوب شده که به زودی ابلاغ می‌شود و مطالبات پیمانکاران پرداخت و باقیمانده این طرح تکمیل می‌شود.

گراوند با بیان اینکه تنش تأمین آب آشامیدنی در استان بوشهر برطرف شده است افزود: با کارهای انجام‌شده تنش آبی در تابستان نداشتیم البته معنی آن این نیست که در بعضی از مناطق کمبود آب نبوده ولی این اقدامات باعث شده که تا امروز شاهد مشکلات کمتری در حوزه تأمین آب شرب باشیم./مهر

استاندار بوشهر با بیان اینکه پس از بروز مشکلات آبرسانی در برازجان در سال ۱۳۹۷ برای بررسی وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر هر دو هفته یک‌بار شورای آب تشکیل می‌شود اظهار داشت: در این نشست برای رفع مشکلات آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر به صورت مستمر رصد و پروژه‌های مختلف اجرا می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد