يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 20
کد خبر: ۲۳۳۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: شیب بیماری کرونا در استان بوشهر کاهشی شده است.
 شیب بیماری کرونا در استان بوشهر کاهشی شده است

به گزارش سوک، سعید کشمیری عصر پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای برای مقابله با کرونا در استان بوشهر صورت گرفته است و شاهد شیب کاهشی ابتلاء هستیم.

وی یکی از دلایل کاهش ابتلای به کرونا در استان بوشهر را رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد بیماران بستری در استان بوشهر بهبود یافته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه بخشی از بیماران استان بوشهر نیز در قرنطینه هستند افزود: تلاش گسترده‌ای در راستای مراقبت از افراد دارای بیماری زمینه‌ای صورت گرفته است.

کشمیری با بیان اینکه بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در گروه سنی میانسال و سالمند قرار دارند ادامه داد: درصد از بیماران کرونایی استان زن و مابقی مرد هستند.

وی بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد ۳۳ درصد از جان باختگان مبتلا به دیابت و ۲۸ درصد مبتلا به فشار خون و مابقی نیز دچار سایر بیماری‌های زمینه‌ای هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اضافه کرد: سومین مرحله غربالگری کرونا با اولویت شناسایی و توجه به افراد دارای بیماری زمینه‌ای در حال اجرا است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد