پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۲۳۳۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: ۸۹۰ هیئت از هزار و ۲۰۰ هیئت مذهبی استان بوشهر در سامانه بیرق برای برگزاری مراسم عزاداری حسینی ثبت‌نام کردند.
۷۵ درصد هیئت‌های استان بوشهر برای عزاداری حسینی ثبت‌نام کردند
به گزارش سوک،حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی  اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل برگزاری مراسم ایام ماه محرم، هیئت‌های مذهبی برای برگزاری مراسم عزاداری باید در سامانه بیرق ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر هزار و ۲۰۰ هیئت مذهبی شناسنامه‌دار داریم، خاطرنشان کرد: بیش از ۸۹۰ هیئت استان برای برگزاری مراسم ایام شهادت سرور و سالار شهیدان در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر بیان کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی از مهمترین الزامات در برگزاری مراسم ایام محرم است که در استان به خوبی مد نظر است.

وی با بیان اینکه مراسم سخنرانی و روضه خوانی حداکثر دو ساعت با فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود افزود: سینه‌زنی سنتی، مراسم تعزیه و زنجیرزنی در استان بوشهر ممنوع است.

سروستانی به ممنوعیت برپایی ایستگاه صلواتی، ایجاد موکب، خیمه، چادر برای توزیع مواد غذایی و چای اشاره کرد و ادامه داد: ۱۴ هزار مورد بازدید از هیئت‌های مذهبی برای بررسی رعایت پروتکل بهداشتی انجام شده است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد