پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۲۳۳۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
سوک بررسی می کند
برنامه انتخاب شهردار بوشهر در روز گذشته ، واکنش های متفاوتی را در شبکه های اجتماعی به همراه داشته است که بررسی ها نشان می دهد که دلیل اعتراض 4 عضو شورای شهر بوشهر به این نوع انتخاب چگونه بوده است.
به گزارش سوک، پس از 24 ساعت از نشست بررسی برنامه های 4 کاندیدا برای تصدی سمت شهردار بوشهر که منجر به اعتراض 4 عضو شورای شهر بوشهر به نحوه رای گیری شد، خبرهایی به گوش می رسد که مشخص کننده دلایل اعتراض این افراد است.

آنها معتقدند که رئیس شورای شهر بوشهر بر خلاف توافق اولیه با آنها عمل کرده و در حالی که قرار بود انتخاب شهردار طی دو مرحله رای گیری انجام شود، فقط به یک مرحله رای گیری بسنده کرده است.

این افراد می گویند: به مانند چهار ماه پیش که پس از استعماع برنامه های کاندیداها برای تصدی سمت شهرداری بندر بوشهر در صحن علنی شورا، ابتدا برای هر یک از چهار نفر ، رای گیری به عمل آمد و با مشخص شدن فردی که بیشترین میزان آراء را کسب کرد ، یک بار دیگر برای این فرد هم رای گیری انجام شد تا شهردار انتخاب شود این بار کلیه اعضاء شورا پیش از رای گیری یک توافق جدیدی به عمل آوردند.

آنها توافق کردند که ابتدا بین چهار کاندیدا رای گیری شود و سپس رای گیری بین دو نفر از کاندیداهایی که بیشترین رای آوردند انجام شود که هر کدام از این دو، بتواند رای بیشتری کسب کند به عنوان شهردار انتخاب می شود.

از آنجا که در مرحله اول صالحیان معاون سابق خدمات شهری شهرداری یزد و مدیریت سازمان فضای سبز و تاکسیرانی این شهر 5 رای و محمد فرخ زاده مدیر سابق سازمان فرهنگی شهرداری شیراز و سعید برزگرزاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه دو بوشهر هر کدام سه رای آوردند می بایست ابتدا بین فرخ زاده و برزگرزاده رای گیری انجام و هر کدام از این دو نفر که بیشترین آراء ماخوذه شورا را کسب کرد ، در مرحله سوم در کنار صالحیان قرار گیرد و با رای گیری بین این دو ، فردی که بیشترین آراء را کسب کرده به عنوان شهردار معرفی کنند.

روز گذشته پس از رای گیری اول ، این موضوع مورد اختلاف قرار گرفت و در حالی که دهدار، نصرتی، شمشیری ، دولابی و عبدالله زاده صالحیان را به دلیل این که بیشترین آراء را کسب کرده بود ، شهردار بوشهر می پنداشتند، آسایش ، برزگرزاده، توسلی و هاشم زاده از رئیس شورا درخواست داشتند که بین برزگرزاده و فرخ زاده به عنوان دو کاندیدا که هر کدام سه رای کسب کرده بودند، مجدد رای گیری انجام تا پس از مشخص شدن وضعیت فرد دارای بیشترین آراء بین این دو تن، زمینه رای گیری وی با صالحیان انجام شود.

گفته می شود برنامه انتخاب شهردار بوشهر در روز گذشته ، واکنش های متفاوتی را در شبکه های اجتماعی به همراه داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد