يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 20
کد خبر: ۲۳۳۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: سه اثر نمایشنامه‌نویس بوشهری در جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» برگزیده شد.
سه اثر نمایشنامه‌نویس بوشهری در جشنواره گلدسته‏‌ها برگزیده شد

به گزارش سوک،محمدحسین زندویان  افزود: جشنواره نمایشنامه نویسی گلدسته‌ها توسط مرکز هنرهای نمایشی و با مشارکت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وی بیان کرد: گشایش درب‌های نمایشنامه‌نویسی به روی نویسندگان سراسر کشور در قالب بچه‌های مسجد از جمله هدف‎های برگزاری این جشنواره است.

زندویان ادامه داد: سه نمایشنامه از هنرمند استان بوشهر عقیل جماعتی در بین آثار راه یافته به بخش نهایی نخستین جشنواره  سراسری گلدسته‌ها قرار گرفت که هر سه اثر به چاپ می رسند.

وی اظهارداشت: نمایشنامه‌های «ترافیک»، «ماجرای نیمه‌شب» و «درام زباله‌ای» از جمله آثار عقیل جماعتی هستند که در این جشنواره برگزیده شدند.

زندویان تصریح کرد: نمایشنامه «ترافیک» در حوزه کالای ایرانی، «درام زباله‌ای» در حوزه فرهنگ شهروندی و برگزاری مراسم عاشورا و «ماجرای نیمه شب» ماجرایی عبرت گونه و بیشتر حول محور برکات توبه است.

وی ادامه داد: جماعتی پیش از این در سال جاری نیز، موفق به کسب مقام دوم در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان و مقام برگزیده جشنواره سینمایی زیر نظر بنیاد و سکه شده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: نمایشنامه‌های نهایی این جشنواره علاوه بر دریافت کمک‌هزینه از جشنواره مجوز چاپ و انتشار در مجموعه کتاب‌های گلدسته‌ها را دریافت می‌کنند.

وی گفت: آثار منتخب همچنین در مجموعه کتاب «نمایشنامه‌های بچه‌های مسجد» منتشر خواهد شد./ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد