پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۲۳۳۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
سوک بررسی می کند
در حالی نام نویسی آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب حدود 40 هزار نفر از روز پنج شنبه 20 شهریورماه در کشور آغاز شده که سهم استان بوشهر حدود یک و هشت دهم درصد و به نوعی کمتر از دو درصد کشور است.
به گزارش سوک، در حالی نام نویسی آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب حدود 40 هزار نفر از روز پنج شنبه 20 شهریورماه در کشور آغاز شده که سهم استان بوشهر حدود یک و هشت دهم درصد و به نوعی کمتر از دو درصد کشور است.

بررسی ها نشان می دهد که اگر جوانان بوشهری بتوانند حدنصاب های علمی آزمون استخدامی سال جاری را بدست بیاورند می توانند به جمعیت شاغلین رسمی استان بوشهر 733 نفر جدید بیافزایند.

از این میزان،  562 نفر  فقط برای استخدام رسمی در  آموزش و پرورش جذب می شوند که در نوع خود عدد بزرگی است هر چند نیازها خیلی بیش از این عدد است ضمن این که از  171 نفر باقیمانده ، 58 نفر در استانداری، 19 نفر در محیط زیست ، 15 نفر در استاندارد، 13 نفر در بانک های توسعه تعاون و پست بانک،13 نفر در شرکت فرودگاهی ، 11 نفر در دامپزشکی، 9 نفر در بهزیستی، 8 نفر هواشناسی، 7 نفر در ثبت اسناد و املاک ، 6 نفر در پزشکی قانونی، 5 نفر در انتقال خون، 4 نفر در سازمان قضایی نیروهای مسلح و 3 نفر در سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان به کار گرفته می شود.

 پس در مجموع 733 نفر در 14 دستگاه اجرایی و 2 بانک استخدام رسمی دولت می شوند که بیشترین آن مربوط به آموزش و پرورش و کمترین آن مربوط به نوسازی مدارس استان بوشهر است هر چند بخش عمده ای از دستگاه های دولتی استان بوشهر سهمی در این استخدام ندارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد