پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۲۳۴۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
رئیس هیات فوتبال استان بوشهر:
محتشم با اشاره به برخی از مشکلات دو تیم لیگ برتری استان بوشهر گفت: این درد فوتبال ماست،بر چه اساسی هومن افاضلی که کل بردهای او در لیگ برتر به ده تا هم نمی رسد به عنوان سرمربی پارس جنوبی جم انتخاب می شود؟ شاهین شهرداری بوشهر بازیکنانی را آورده است که جایشان در لیگ دسته سه هم نیست. اینها را چه کسی باید مدیریت می کرد؟ من یا مدیران باشگاه؟


به گزارش سوک، امیرحسین محتشم، رئیس هیات فوتبال استان بوشهر بعد از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران گفت : بیش از بیست پتروشیمی در استان بوشهر فعالیت می کنند، اما چطور در استانی چون خوزستان پتروشیمی ها به تیم های ورزشی در رده های مختلف کمک می کنند یا در استان کرمان چنین حمایت هایی انجام می شود؛ ولی در بوشهر نه؟

امیرحسین محتشم، رئیس هیات فوتبال استان بوشهر

* خواهش من از تمامی پتروشیمی های مستقر در استان بوشهر این است که تلاش و تکاپوی بیشتری داشته باشند و نه تنها در مورد فوتبال، بلکه در سایر حوزه های مسئولیت اجتماعی خود نیز احساس مسئولیت نمایند.

* متاسفانه شاهد هستیم دلال هایی به عرصه فوتبال ورود کرده و با ادعای بردن بچه‌های مردم به تیم های بزرگ کاسبی می کنند. اگر جوان یا نوجوانی با کمک دلال ها در تیم های پایتخت حضور پیدا می کند به لحاظ قانونی نمی توانیم جلوگیری کنیم اما خانواده ها باید مراقب این موضوع باشند.

*با اشاره به ضرورت اصلاح ساختار اداری هیات فوتبال ، در هیات فوتبال کمیته های زیادی وجود دارد و هر کمیته نیز دارای یک رئیس و تعداد زیادی نفرات زیرمجموعه است. تمام اسناد ملی ۶ یا ۷ سال فعالیت هیات های برخی شهرستان ها به ده برگ هم نمی رسد و اکثر قریب به اتفاق باشگاه های شهرستانی نیر به این موضوع اعتراض داشتند که در فرآیند دریافت نقدی پول و هزینه کرد آن اشکال به وجود می آید.

*بیش از ۴۷۰ میلیون تومان بدهی از گذشته داشتیم که با کمک اداره ورزش و جوانان استان بخش عمده آن پرداخت شده است. هنوز هم بدهی هایی از گذشته وجود دارد که امیدواریم با پرداخت این بدهی ها به نقطه صفر برسیم. 

* با تاکید بر پاکدستی، پایبندی به قوانین و ظرفیت جوانان، باید بگویم که هیچکدام از کمیته ها و هیات ها اجازه نداشته اند حتی هزار تومان بی قاعده از حساب مالی هیات فوتبال جابجا نمایند.

* در خصوص وضعیت تیم های شاهین و پارس جم ، شاهین شهرداری وضعیت خاصی دارد که البته پیگیر حل مشکلات این تیم هستیم. وضعیت پارس جنوبی جم نیز با برگزاری جلسات متعدد پیگیری شده است و در سطح فدراسیون پیگیر حل مشکلات این دو تیم هستیم.

* با اشاره به برخی از مشکلات دو تیم لیگ برتری استان بوشهر ،باید علت سقوط دو تیم پارس جنوبی جم و شاهین بوشهر بررسی و آسیب شناسی شود. این درد فوتبال ماست، رسانه ها باید تحلیل کنند و از ابتدا زنگ خطر را به صدا دربیاورند. بر چه اساسی هومن افاضلی که کل بردهای او در لیگ برتر به ده تا هم نمی رسد به عنوان سرمربی پارس جنوبی جم انتخاب می شود؟ شاهین شهرداری بوشهر بازیکنانی را آورده است که جایشان در لیگ دسته سه هم نیست. اینها را چه کسی باید مدیریت میکرد؟ من یا مدیران باشگاه؟

* در ۹ هفته پایانی لیگ برتر برای تیم های پارس جنوبی جم، شاهین شهرداری بوشهر، ایرانجوان و شاهین بندر عامری از هیچ کاری دریغ نکردیم. من بدهکارم اما هر بار زمین رایگان در اختیار این تیم ها قرار دادیم. شخصی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردند که هیچ چیزی از فوتبال نمی‌داند. مگر من باید اتاق هتل برای فلان بازیکن مشخص کنم؟ من تا اینجا هم رفته ام. دلیلش هم این است که خودم را از بدنه فوتبال می دانم. 

* با توجه به وجود منابع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی در این استان ظرفیت‌های قانونی زیادی برای حمایت از ورزش آن وجود دارد که نمایندگان مجلس باید برای تحقق آن تلاش مجدانه داشته باشند.

* حساسیت نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از فوتبال افزایش یافته ولی این مهم برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید پررنگ‌تر شود.

*در حوزه فوتبال استان بوشهر با تلاش‌های نماینده شهرستان‌های جنوبی این استان در مجلس مجوز کتبی حضور پارس جنوبی جم در لیگ دسته یک فوتبال کشور از وزیر نفت دریافت شده‌است.
وی بیان کرد: نماینده شهرستان‌های دشتی و تنگستان نیز در نطق خود در صحن علنی مجلس به حمایت از فوتبال استان بوشهر پرداخت که ایجاد چنین حساسیتی در بین نمایندگان قابل تقدیر است.

*در خوزستان یک پتروشیمی ۱۵۰ میلیارد ریال به ورزش این استان کمک کرده که در استان بوشهر نیز با وجود ۲۰ پتروشیمی باید این نوع حمایت‌ با پیگیری نمایندگان و سایر مسئولان این استان محقق شود.

* در استان کرمان صنعت مس در فوتبال به تنهایی هفت تیم دارد که با چنین رویه‌ای بدون شک استان بوشهر نیز باید از ظرفیت خدادادی‌اش برای کمک به ورزش این استان و بویژه فوتبال استفاده کند.

*در فصلی که گذشت هیات فوتبال به صورت تمام و کمال در حمایت از شاهین گام برداشت ولی یک سری تصمیم‌هایی خودسرانه و بدون مشورت منجر شد تا حضور این تیم در لیگ برتر به سقوط ختم شود.

* انتظار داشتیم در لیگ برتر به مشاوره‌های هیات فوتبال برای موفقیت‌ تیم‌ها توجه شود ولی به این مهم نیز توجه نشد تا جایی که شاهین بوشهر با بازیکنان ضعیف بسته شد و پارس جنوبی نیز اقدام به آوردن سرمربی کرد که این سرمربی در مجموع ۱۰ برد نیز در لیگ برتر تجربه نکرده‌است‌.

* در ارتباط با وضعیت تیم فوتبال بانوان بوشهر در لیگ برتر، این تیم با توجه به شیوع کرونا و ناتمام ماندن رقابت‌ها در لیگ ماندگار شد و از هم‌اکنون به فکر جذب اسپانسر برای حضور قدرتمند این تیم در لیگ آینده هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد