جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 30
کد خبر: ۲۳۴۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
به دنبال درج یک خبر اشتباه
به دنبال درج خبری با مضمون افزایش سه برابری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر طی سه سال گذشته، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش سوک ، احمد لطفی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در نشستی که در اوائل شهریورماه با نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی پیرامون مشکلات خانواده های مددجویی استان بوشهر داشتم ، مطلبی عنوان کردم که در رسانه ها تعبیری متفاوت از آن گزارش شده است.

وی افزود: در آن نشست قید کردم که تعداد مددجویان تحت پوشش این نهاد تا سه سال گذشته ، 29 هزار خانوار بوده که با افزایش 14 هزار خانواری، این آمار به 43 هزار خانوار در سال جاری رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: این در حالی است که به اشتباه از قول من گزارش شده بود که جمعیت تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر از سه سال گذشته از 14 هزار خانوار به 43 هزار خانوار رسیده و دارای رشد سه برابری بوده است.

لطفی ادامه داد: بر اساس برنامه های توانمندسازی این نهاد، مکلف به اجرای بسته های مختلف ایجاد اشتغال از حرفه آموزی تا ارائه تسهیلات اشتغال و همچنین کاریابی برای افراد تحت پوشش که دارای تخصص و حرفه هستند ، می باشیم که نتیجه آن به شکل خودکفایی برخی از این خانواده ها و زمینه خروج آنها از شمول حمایتی خود را نشان می دهد.

وی عنوان کرد: اگر چه چرخه تولید فقر متوقف نمی شود اما زمینه های لازم برای خوداتکایی خانواده های نیازمندی که به کمیته امداد مراجعه می کنند ، وجود دارد تا این خانواده ها بتوانند با دریافت تسهیلات اشتغال و همچنین فضای کسب و کاری که امداد برای آنها خلق و یا از ظرفیت مراکز تولیدی و صنعتی برای اشتغال آنها استفاده می کند ، بر روی پای خود بایستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: طی پنج سال گذشته ، نوع ارائه خدمات به جامعه هدف کمیته امداد استان بوشهر این گونه بوده که افرادی که به هر دلیل استحقاق استفاده از برنامه های حمایتی این نهاد دارند را جذب و پس از توانمدسازی از پوشش کمیته امداد خارج و افراد جدیدی که نیازمند هستند ، وارد این چرخه می شوند.

لطفی با اشاره به حمایت های دولت و مجلس از برنامه های توانمندسازی کمیته امداد طی سنوات گذشته بدین سو، گفت: دولت و مجلس در لایحه بودجه سال 1397، در قالب تبصره 14 اعتباری به کمیته امداد تخصیص داد که طی آن زمینه کاهش فقر با ایجاد پوشش حمایتی برای برخی از اقشار آسیب پذیر کشور فراهم شود.

وی افزود: بر این اساس طی سه سال گذشته و پس از تحقیقات میدانی، 14 هزار خانوار در سطح استان بوشهر که فاقد درآمد پایداری بودند ، تحت پوشش موقت این نهاد قرار گرفته و از مزایای مستمری استفاده می کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد