سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - 2020 October 20
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۳۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
فدراسیون فوتبال فیفا اعلام کرد کرونا باعث ضرر ۱۴ میلیارد دلاری فوتبال در سال جاری میلادی شده است.
                          ضرر ۱۴ میلیارد دلاری کرونا به فوتبال جهان

به گزارش سوک، یک مقام برجسته در فیفا اعلام کرد بیماری همه گیر COVID-۱۹ تقریبا ۱۴ میلیارد دلار برای فوتبال باشگاهی در سراسر جهان ضرر داشته است.
اولی رن، رئیس کمیته‌ای از طرف فیفا که برای مقابله با اثرات همه گیری تشکیل شده است، گفت: رقم ۱۴ میلیارد دلار براساس سناریوی فعلی است، جایی که فوتبال پس از سه ماه وقفه در اوایل سال جاری به آرامی شروع به کار می‌کند، اما اگر همه گیری ادامه یابد این ضرر هم بیشتر می‌شود.
رن، کمیسر سابق اتحادیه اروپا و اکنون رئیس بانک فنلاند، به رویترز گفت: فوتبال توسط ویروس کرونا خیلی ضرر کرده است. بسیاری از باشگاه‌های حرفه‌ای با مشکلات بسیار جدی روبرو بوده است. من همچنین بسیار نگران آکادمی‌های جوانان و باشگاه‌های دسته پایین هستم. همچنین فوتبال در آمریکای جنوبی به ویژه آسیب دیده است، در حالی که وضعیت آفریقا و آسیا نیز نگران کننده هستند.

او در ادامه گفت: این یک خطر واقعی است که کار خوبی که برای توسعه فوتبال در آسیا و آفریقا انجام شده است را از بین می‌برد، بنابراین ما می‌خواهیم شدت ضربه را کمتر کنیم و توسعه انجام شده را حفظ کنیم.
فیفا ۱.۵ میلیارد دلار برای کمک به مقابله با اثرات بیماری همه گیر اختصاص داده است و رن گفت که ۱۵۰ اتحادیه از ۲۱۱ انجمن عضو تاکنون درخواست کمک مالی کرده اند.
وی گفت: مسئله مهم این است که آیا واکسنی تولید می‌شود و می‌توان از آن استفاده کرد یا خیر و اینکه ما از روش‌های پزشکی و سایر روش‌ها برای مهار کلی همه گیری برخوردار هستیم یا خیر. ما نمی‌توانیم تحولات را رد کنیم و اگر یک بیماری همه گیر سال آینده به صورت شدید ادامه یابد شرایط فوتبال هم عوض می‌شود. حالا ما بر اساس سناریوی فعلی کار می‌کنیم.

 

خبر ورزشی

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد