يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 25
کد خبر: ۲۳۴۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۳
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه عملیات اجرایی بدنه سد باغان آغاز می‌شود اظهار داشت: این پروژه از محل فاینانس خارجی ۳۳۵ میلیون یوآن چین تامین اعتبار شده است.
به گزارش سوک، علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه با بیان اینکه سد باغان برای تامین آب شرب منطقه ریز جم  و کشاورزی شهرستان دشتی اجرایی شده است اظهار داشت: این سد بر روی رودخانه باغان با حجم 32 میلیون مترمکعب احداث می‌شود.

وی تنظیم  آب سد باغان را 16 میلیون مترمکعب دانست و بیان کرد: هدف اصلی احداث این سد، کنترل سیلاب‌های مخرب و تبدیل آن به جریان پایدار به‌منظور استفاده در بخش‌های مختلف از جمله شرب، کشاورزی، زیست محیطی و صنعت است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از آغاز ساخت بدنه سد باغان خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی بدنه سد باغان از محل فاینانس خارجی 335 میلیون یوآن چین تامین اعتبار شده است.

محمدی با بیان اینکه با بهره‌برداری از سد باغان امکان تخصیص آب این سد برای 700 هکتار از اراضی پایین دست شهرستان دشتی فراهم می‌شود افزود: پیشرفت فیزیکی پروژه سد باغان  بیش از 35 درصد برآورد می‌شود که با آغاز  ساخت بدنه سد طبق برنامه‌ریزی در مدت 20 ماه تکمیل می‌شود.
  
وی بهبود شرایط کشاورزی و تامین آب شرب را از دستاوردهای سد باغان دانست و بیان کرد: سد باغان  سبب  رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال مستقیم در بخش کشاورزی و توسعه صنایع گوناگون می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد