جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 23
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۳۴۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: ایثارگری‌های رزمندگان اسلام از جمله شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش که با مجاهدت هیمنه آمریکا در خلیج‌فارس را شکستند باید به نسل‌های آینده در قالب برنامه فرهنگی هنری انتقال یابد.

به گزارش سوک ، سردار علی رزمجو صبح امروز در آیین رونمایی از تولیدات فرهنگی و هنری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و بزرگداشت 16 مهر ماه سالروز رشادت رزمندگان استان بوشهر در رویارویی مستقیم با آمریکا در خلیج فارس اظهار داشت: در 33 سال قبل شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش با رشادت و حماسه آفرینی در مقابله به مثل با متجاوزان، و رویارویی مستقیم با تروریست‌های آمریکایی ابهت پوشالی و هیمنه استکبار جهانی در خلیج فارس را شکستند و جاودانه شدند.

وی پیشینه تاریخی استان بوشهر در عرصه حماسه و ایثار را برشمرد و بیان کرد: استان بوشهر در عرصه مقابله با استعمار و استکبار دارای کارنامه درخشان 200 ساله است که رزمندگان در دفاع از دین، شرف و تمامیت ارضی جغرافیای جنوب کشور به شهادت رسیدند.

 فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر معرفی حماسه شهدای والامقام گفت: این اقدام اکنون در قالب کارها و فعالیت‌های فرهنگی هنری برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت مورد توجه قرار گرفته است.

سردار رزمجو انتقال فداکاری شهدا و حفظ ارزش‌هایی که رزمندگان  خلق کردند را کاری بسیار ارزشمند دانست و تصریح کرد: تنها قلم و زبان نمی‌تواند در قابل این رشادت‌ها، حق شهدا را ادعا کند و باید از همه شیوه‌ها بهره جست.

وی، ماندگاری و حیات جمهوری اسلامی ایران را مدیون رشادت‌های شهدا و رزمندگان دانست و خاطر نشان کرد: اگر امروز اسلام در قالب جمهوری اسلامی ایران تولدی دیگر یافته و از حیات جدیدی برخوردار شده و حکومت اسلامی پابرجاست برخاسته از رشادت و حماسه شهدا و رزمندگان اسلام است.

 فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر سابقه مبارزاتی استان بوشهر در عرصه مقابله با استعمار و استکبار را 2 قرن دانست و بیان کرد: پیشینه مبارزاتی استان بوشهر از رشادت رئیسعلی‌ دلواری‌ها و همرزمانش تا حماسه شهید مهدوی و همرزمانش در خلیج فارس است که با جان و مال خود از میهن و کیان این سرزمین دفاع کردند و به شهادت رسیدند.

سردار رزمجو با بیان اینکه "فرهنگ ایثار و شهادت به جامعه حیات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در پایبندی به شهدا می‌دهد" گفت: در این ایام که انقلاب اسلامی و کشور وارد دوره جدیدی از رشد، موفقیت و شکوفایی رسیده است باید فرهنگ شهدا بیش از پیش بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری به نسل‌های آینده انتقال یابد.

وی، با اشاره به حماسه آفرینی رزمندگان و شهدا از قله‌های سربه‌فلک کشیده کردستان تا خوزستان و آب‌های خلیج فارس و سواحل استان بوشهر تاکید کرد: شهدا در این جغرافیای وسیع با خلق حماسه ماندگار، جاودانه شدند که باید در عرصه‌های مختلف نام و یاد آنان احیای و زنده نگه داشته شود.

 فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تبیین و شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را یک رسالت و تکلیف دانست و بیان کرد: انتقال مجاهدت و ایثارگری‌های حماسه آفرینی‌های رزمندگان اسلام به نسل‌های آینده یک ضرورت است.

سردار رزمجو با اشاره به حماسه جاوید خلیج فارس با فرماندهی سردار نادر مهدوی در رویارویی با آمریکا تصریح کرد: نادر مهدوی و همرزمانش با مجاهدت هیمنه آمریکا در خلیج فارس را شکستند که باید این ایثارگری به نسل‌های آینده انتقال یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد