چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 28
کد خبر: ۲۳۴۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
سوک بررسی می کند
نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اعلام بخشی از کارکرد 130 روزه خود در طی پذیرش مسئولیت وکالت مردم در مجلس بیان کرد: حل مشکلات گرانی، بیکاری و افزایش اشتغال در اولویت برنامه‌ها است
به گزارش سوک، نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اعلام بخشی از کارکرد 130 روزه خود در طی پذیرش مسئولیت وکالت مردم در مجلس بیان کرد: حل مشکلات گرانی، بیکاری و افزایش اشتغال در اولویت برنامه‌ها است

دکتر ابراهیم رضایی ، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی

* با تاکید بر توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، حل مسئله معیشت، گرانی، بیکاری و افزایش اشتغال در اولویت قرار دارد و زمان مجلس و نمایندگان باید صرف حل این مسائل شود.

* مجلس یازدهم در ریل کاری خود قرار گرفته و در حوزه قانون‌گذاری و نظارت برنامه‌ها را دنبال می‌کند. در حوزه قانون گذاری طی یک ماه گذشته موضوعات مختلفی همراه با دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی دنبال و تلاش شده  رفع مشکلات مردم و تأمین نیازهای آنها در اولویت قرار گیرد.

*در مقابل دشمنی آمریکا ساکت نخواهیم بود . بیشتر وقت کمیسیون امنیت ملی  صرف بررسی پاسخ‌های لازم به خصومت‌های آمریکا شده است و قاطعانه پاسخ آمریکا داده می‌شود و مقابل دشمنی آنها ساکت نخواهیم بود.

* با اشاره به حوزه تقنین، و طرح حمایت از صنایع پایین دستی نفت ، رسیدن به تولید 190 هزار سو برق هسته‌ای، اصلاح ماده 21 قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران، الحاق یک بند به تبصره بودجه 99 برای تأمین تجهیزات آموزش مجازی دانش‌آموزان مناطق محروم در یک ماه گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

* تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری وزارت نیرو بر اساس عدالت و شفافیت،اقدام متقابل علیه آمریکا و طرح تأمین کالای اساسی را از دیگر برنامه‌های دنبال شده است.

* با اشاره به سوال از وزیر آموزش و پرورش در مورد دلیل تأخیر در پرداختی بیمه تکمیلی فرهنگیان و علت عدم همکاری بخش درمان بیمه آتیه‌سازان حافظ ، بیمه فرهنگیان نیز از دیگر مواردی بود که از وزیر آموزش و پرورش مورد سوال قرار گرفت.

* با اشاره به سوال از وزیر نفت و اقتصاد ، از وزیر نفت در مورد قرارداد ترکمنستان و از وزیر اقتصاد در مورد علت عدم اجرای قانون مالیات بودجه 99 در قالب سوال مطرح شد.

* تذکر به رئیس جمهور و وزیر صمت در مورد قیمت پایین خرمای دشتستان را ازدیگر موارد دانست . تذکر به وزرای جهاد کشاورزی  و بهداشت در مورد گرانی کود شیمیایی و استنکاف دستگاه‌های زیرمجموعه از اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مورد توجه قرار گرفت.

* با اشاره به تذکر به وزیر آموزش و پرورش در مورد تعطیلی رصدخانه بوشهر، به وزیر نفت درباره ضرورت تأمین کنتور گاز در آستانه فصل سرما و به وزیر کشور در مورد عدم صدور کارت ملی تذکر داده شد.

* تحقیق و تفحص از سازمان بورس نیز دنبال و پیگیری شده است.در حوزه دشتستان و استان بوشهر نیز نیازها و مشکلات مردم به صورت ویژه دنبال و پیگیری شد و این مسائل به صورت مستمر در سطح ملی و استانی دنبال شد.

*طرح تأمین کالای اساسی امیدواریم با تصویب نهایی مجلس و تأیید شورای نگهبان به زودی اجرایی شود که در قالب آن، ماهانه سهمیه هر خانوار به آنها تعلق می‌گیرد که سهمیه اقشار کم‌درآمد 2 برابر دیگران است و خانواده‌های مرفه هم سهمیه‌ای ندارند.

* تأمین امنیت غذایی خانوارها را از مهمترین اهداف اجرای طرح تأمین کالای اساسی دانست .  افزایش روزافزون قیمت‌ها سبب فشار به مردم شده است که اجرای این طرح‌ها تا حدودی مشکلات مردم را حل می‌کند.

*تنظیم بازار و جلوگیری از گرانی اقلام وظیفه و مسئولیت دولت است. در این راستا مجلس شورای اسلامی به صورت شبانه‌روزی برای رفع مشکلات مردم و تأمین نیازهای آنها تلاش می‌کند.

* با ابراز خوش‌بینی برای بهبود وضعیت بازار خرما و قیمت آن،  قیمت همه اقلام و کالاها افزایش یافته ولی قیمت خرما نسبت به سال قبل کاهش یافته که انتظار و توقع کشاورزان افزایش قیمت است و امیدواریم در روزهای آینده شاهد بهبود قیمت خرما باشیم.

* با اشاره به نشست میز صادرات خرما در وزارت امور خارجه ،در این میز تلاش شد تا از همه ظرفیت‌ها برای تسهیل در صادرات خرما و کمک به صادرکنندگان استفاده شود.

* با اشاره به نشست با وزیر آموزش و پرورش ، مسائلی همچون ضرورت نوسازی مدارس شهرستان دشتستان،  جبران کمبود نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات مدارس برازجان، شبانکاره، سعدآباد و آب‌پخش، راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در دشتستان، تأمین تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند و دیگر مسائل و نیازهای شهرستان با وزیر آموزش و پرورش مطرح و پیگیری شد.

 * تأمین مالی و تسریع در تکمیل سد دالکی، تکمیل آب‌شیرین‌کن‌های آب‌پخش، برازجان، وحدتیه و سعدآباد را از موارد مطرح شده با وزیر نیرو  اعلام کرد.

*تأمین مخازن ذخیره آب در شهرها و روستاهای شهرستان، تکمیل طرح تحول نخیلات و لایروبی زهکشی‌ها، رفع مشکلات برق از جمله رفع افت ولتاژ و تقویت پست‌های برق در نقاط مختلف شهرستان، نوسازی شبکه آبرسانی و سد دهرود از مسائل مهمی بود که در نشست با وزیر نیرو دنبال شد.

* وقت مجلس باید برای کنترل قیمت دلار، سکه و حل مشکلات معیشت مردم باشد . حل مسئله معیشت، گرانی، بیکاری و افزایش اشتغال در اولویت قرار دارد و زمان مجلس و نمایندگان باید صرف این مسائل شود.

* با تاکید بر مقابله با فساد  در همه رده و رتبه ، تعارفی در دفاع از حقوق مردم نمی‌شود و با مدیران ناکارآمد و فاسد و آلوده باید مقابله شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد