جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 04
کد خبر: ۲۳۴۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تکمیل و اضافه شدن ۶۶۰ کیلومتر آزادراه جدید در سطح کشور، طول آزادراه‌های کشور ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.
به گزارش سوک؛ خیرالله خادمی اظهار داشت: در کل کشور سه هزار و ۴۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در دست اجرا داریم که مجری آن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور و وزارت راه و شهرسازی است.

وی اضافه کرد: از این حجم مسیر ریلی، هزار و ۶۰۰ کیلومتر در اولویت اول قرار گرفته است که امیدواریم هزار و ۲۰۰ کیلومتر آن را در سال جاری و سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم و زیر ترافیک برود که اقدام بزرگی خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: سرانه تحویل ریل ما سالانه ۲۰۰ کیلومتر بوده است و اگر بتوانیم طی دو سال هزار و ۲۰۰ کیلومتر مسیر ریلی را به بهره‌برداری برسانیم اقدام بزرگی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور هزار و ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در دست ساخت داریم، افزود: در حال حاضر دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور داریم که معادل ۵۰ درصد آن پروژه در دست اجرا داریم.

خادمی ادامه داد: برنامه داریم که تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۶۶۰ کیلومتر از این آزادراه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم که نقش مهمی در بهبود حمل و نقل خواهد داشت و ۲۵ درصد طول آزادراه‌های کشور افزایش می‌یابد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد