جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 23
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۳۴۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به نقش مهم مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال، گفت: آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار در بوشهر توسعه می‌یابد.
به گزارش سوک، عبدالمجید دراهکی صبح شنبه در نشست برنامه‌ریزی آموزش‌های مهارتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی و اشتغال زود بازده نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری و رفع معضلات اجتماعی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه برای توسعه اشتغال باید مهارت گرایی را جایگزین مدرک گرایی کنیم افزود: جایگاه مهارت در جامعه ضعیف است و باید مهارت‌آموزی را به یک نهضت اجتماعی تبدیل کنیم و مهارت را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید، اضافه کرد: باید در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی برای بانوان سرپرست خانوار، بی سرپرست و بد سرپرست و هدایت آنان به سوی کارآفرینی و اشتغالزایی اقدامات لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی ۴۶۳ نفر در حوزه آسیب‌های اجتماعی، ۲۰۷ نفر در حوزه معتادین بهبود یافته و ۱۰۰ نفر نیز در حوزه‌های زنان خانه دار و معلولین در سال جاری با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانمند شده‌اند.

دراهکی ادامه داد: از اهداف فنی‌وحرفه‌ای در سال جاری می‌توان به شناسایی وضعیت بازار نیروی کار، زمینه سازی در جهت رشد مهارت‌های فردی اجتماعی، افزایش سطح تأثیرگذاری آموزش‌های مهارتی در مؤلفه‌های رشد و توسعه اقتصادی استان اشاره کرد.

وی یکی از مهمترین اهداف آموزش‌های مهارتی را توانمندسازی و فقر زدایی زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: در سال جاری آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار به‌صورت ویژه توسعه خواهد یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد