چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 28
کد خبر: ۲۳۴۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
در طرح آجر به آجر، خیرین می‌توانند به اندازه توان و بنیه مالی خود در این طرح مشارکت کنند، حتی اگر این کمک در حد یک آجر باشد.
سوک: مدرسه سازی یکی از مهمترین بخش‌هایی است که همواره با مشارکت خیرین روبرو بوده است و خیرین مشارکت گسترده‌ای در این طرح‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون داشته‌اند.

در استان بوشهر نیز طرح‌های گسترده‌ای با مشارکت و همراهی خیرین اجرا شده است و بخش زیادی از مدارس و کلاس‌های درس در استان فقط با مشارکت خیرین محقق شده است.

اخیراً طرحی با عنوان آجر به آجر در سطح کشور و استان بوشهر در دست اجرا است که خیرین می‌توانند به اندازه توان و بنیه مالی خود در این طرح مشارکت کنند حتی اگر این کمک در حد یک آجر باشد.

طرح آجر به آجر در شورای‌عالی آموزش و پرورش مصوب شده و هدف این طرح‌ها فقط جمع آوری منابع مالی نیست بلکه هدف فرهنگ سازی در امر خیر مدرسه سازی است.

در این طرح، همه مردم با هر میزان کمک، حتی هزینه یک آجر، می‌توانند در ساخت مدرسه مشارکت و خود را در اجر معنوی این امر مقدس و خداپسندانه سهیم کنند.

نقش مهم مشارکت مردم در ساخت مدارس

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر عصر یکشنبه در نشست هماهنگی با مسئولان بسیج سازندگی و بسیج دانش آموزی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه مدارس و استفاده از خیرین در این راستا تلاش گسترده‌ای صورت گرفته است.

احمد مرادی با اشاره به برآورد شش میلیارد ریالی برای ساخت مدرسه‌ای به نام حضرت سیدالشهدا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: خیرین تا پایان ماه صفر می‌توانند در این پویش مشارکت کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر خواستار مشارکت خیرین در این طرح از طریق سایت آجر به آجر شد و افزود: خیرین در این طرح حتی به اندازه هزینه یک آجر هم می‌توانند مشارکت کنند.

مرادی با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز اجرای طرح آجر به آجر در استان بوشهر تاکنون خیرین حقیقی و حقوقی ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند ادامه داد: تلاش می‌شود تا پایان سال زمینه جذب ۵۵ میلیارد ریال در این طرح فراهم شود.

مشارکت بسیج سازندگی در مدرسه سازی

رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: بسیج سازندگی استان بوشهر آماده همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله ساخت، تجهیز و توسعه مدارس استان است.

ذوالفقار عباسی فرد با اشاره به اهمیت بالای مشارکت خیرین در مدرسه سازی، تصریح کرد: برکت کمک‌های کوچک مردمی در طرح آجر به آجر، نصیب کل جامعه می‌شود و باید زمینه اجرای چنین طرح‌هایی فراهم شود.

وی از تداوم همکاری با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خبر داد و افزود: گروه‌های جهادی در ساخت مدارس یک و دو کلاسه، دیوار کشی و انجام تعمیرات و به سازی فضاها و تجهیزات آموزشی اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

کمک به تعمیر مدارس

رئیس بسیج دانش آموزی استان بوشهر نیز اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم در استان بوشهر کمبود زیرساخت‌های آموزشی است که باید با مشارکت همگانی زمینه رفع این مشکلات فراهم شود.

مهراب کیانی بر همکاری با نوسازی مدارس استان در زمینه تعمیرات خصوصاً در طرح هجرت تاکید کرد و ادامه داد: از همه ظرفیت‌ها برای بهبود وضعیت زیرساخت‌های آموزشی و کمک به بهبود فضاها استفاده می‌کنیم.

هر جایی که نیاز به مشارکت و همراهی باشد، خیرین استان بوشهر حضوری گسترده دارند و در این طرح‌های مدرسه سازی نیز حضور مردم تأثیرات خوبی را داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد