جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 23
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۳۴۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۱
مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: در یک سال گذشته طرح استانداردسازی بازارهای این استان در قالب بازرسی از هفت هزار و ۶۵۸ واحد صنفی این استان اجرایی شد.
به گزارش سوک،محمد رحیم بهره‌‏مند روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این شمار بازدید از واحدهای صنفی ۳۱۰ مورد نمونه‏‌برداری صورت گرفت و از مجموع نمونه‌بردای‌ها ۲۴۰ مورد آزمون انجام شده است.

وی بیان کرد: در آزمون‌‏های صورت گرفته ۳۷ مورد کالای غیراستاندارد مشاهده و از سطح بازار جمع آوری شد.

بهره‌‏مند ادامه داد: طرح استانداردسازی بازار در واقع یک طرح نظارتی بر واحدهای تولیدی است و با اجرا در تمام استان‎ها واحدهای تولیدی هر استان زیر ذره‏‌بین استاندارد قرار می‏‌گیرد.

وی یادآور شد: در سالی که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده یکی از شاخص‌‏های این مهم تولید با کیفیت و مطابق با الزام‎های استاندارد است که واحدهای تولیدی باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: در این راستا در یک سال گذشته ۵۳۴ مورد نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی استان بوشهر انجام شده و بیش از ۴۱ مورد پروانه استاندارد اجباری صادر و ۵۷ مورد تمدید پروانه استاندارد انجام شده است.

بهره‌مند گفت: در ۶ مورد نیز پروانه استاندارد تشویقی برای واحدهای تولیدی با کیفیت صادر شده است.

وی افزود: سیاست اداره کل استاندارد این است تا در کنار صادر کردن پروانه‎های استاندارد تشویقی و اجباری، پروانه استاندارد خوداظهاری نیز از سوی واحدهای تولیدی محقق شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد