چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 28
کد خبر: ۲۳۴۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: وزارت نفت ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان‌های مناطق نفت خیز اهدا کرد که از این شمار ۲۵ دستگاه سهم بیمارستان‌های این استان است.
به گزارش سوک، این ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی (ونتیلاتور) روز سه شنبه در مراسمی با حضور وزیر نفت، وزیر بهداشت و استانداران بوشهر و خوزستان و از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس با سایر استان‌ها، با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال به بیمارستان‌های ویژه بستری بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان‌های نفت‌خیز استان‌های بوشهر، خوزستان، ایلام، فارس، هرمزگان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و خراسان رضوی، به منظور خدمات‌رسانی بهتر به این بیماران، اهدا شد.

دکتر سعید کشمیری افزود: ۲۵ دستگاه ونتیلاتور جدید اهدایی وزارت نفت به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خریداری شده‌است که در چند روز آینده تحویل این مراکز می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهارداشت: همچنین تاکنون از سوی شورای راهبردی پتروشیمی‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ۲۸ میلیارد تومان برای تهیه و خرید تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌های استان بوشهر اختصاص یافته‌است.

وی با اظهار امیدواری از ادامه روند این کمک‌ها تا برطرف شدن مشکلات باقی‌مانده و به منظور افزایش رضایت‌مندی مردم در حوزه سلامت یادآورشد: کمک‌های نقدی شورای راهبردی پتروشیمی‌های پارس جنوبی برای پیش‌ پرداخت دستگاه‌های اکسیژن ساز، وسایل و تجهیزات محافظتی از جمله مواد ضدعفونی‌کننده، گان، ماسک و سایر لوازم بهداشتی و محافظتی موردنیاز کادر بهداشت و درمان بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با نظارت شورای راهبردی پتروشیمی‌های پارس جنوبی هزینه شده‌است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دستگاه تنفس مصنوعی، اکسیژن ساز پرتابل، نبولایزر، پالس اکسی متر، مانیتور علائم حیاتی، ساکشن دو شیشه، تخت ICU، ونتیلاتور ثابت، دستگاه سونوگرافی، سل کانتر هماتولوژی، دستگاه اکسیژن ساز ۸ لیتری با دو خروجی، الکتروشوک، دستگاه تنفس مصنوعی، مانیتور مرکزی، دستگاه نوار قلب، دستگاه اتوکلاو، دستگاه اتوسکوپ و افتالمو سکوپ دیواری، ماموگرافی از جمله تجهیزاتی است که از سوی شورای راهبردی پتروشیمی‌های پارس جنوبی خریداری شده و در اختیار بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرارگرفته است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز و وزارت بهداشت افزود: در هفت سال اخیر ۲۶ طرح بهداشتی و درمانی با همکاری مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت خیز در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرارگرفته است که ۱۷ طرح آن بهره‌برداری شده و ۹ طرح دیگر در دست اقدام است.

وی ادامه داد: حوزه سلامت استان بوشهر از توجه به حل مشکلات تجهیزاتی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و نقش مؤثر صنایع این استان در برطرف کردن این مشکلات استقبال می‌کند و تلاش‌های صورت گرفته خیران و فعالان اقتصادی بویژه در دوران مبارزه با کرونا را ارج می‌نهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد