چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 28
کد خبر: ۲۳۴۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به مشکلات نخل‌داران استان گفت: شهرک بزرگ صنعتی خرما هر چه زودتر در استان بوشهر راه‌اندازی شود.
به گزارش سوک، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: نخل‌داران دارای شرایط سختی در زمینه فروش محصول هستند که مسئولان جهاد کشاورزی و صمت باید نگاه ویژه‌ای به این قسمت داشته باشند.

وی اضافه کرد: در این باره با نگاه حمایت از نخل داران، تدابیر جدی و سریع اندیشیده و اقدامات لازم در مراحل تبدیل سیستم سنتی کاشت به سیستم نوین آبیاری، برداشت و نگهداری صحیح و علمی، توسعه گسترده صنایع تبدیلی و فرآوری‌های نوین و بسته بندی مناسب، تبیین استاندارد بهداشتی آن به ویژه در شرایط کنونی،. رونق تجارت ملی و فرا ملی به عمل آورند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: هر چه زودتر شهرک بزرگ صنعتی خرما که تمامی این امور در آن قرار دارد و موافقت اصولی آن نیز اخذ شده است احداث شود.

وی با اشاره به ارتباط تصویری مقام معظم رهبری با دانش آموختگان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح گفت: رهبر معظم انقلاب در این ارتباط تصویری مطالب بسیار مهمی ایراد فرمودند که مسؤولان ذی ربط باید آن مطالب راهبردی و ارزشمند را سرلوحه کار خویش قرار داده و با جدیت به آن عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که لازمه حفظ اقتدار و هویت ملی و تأمین منافع ملی محاسبه صحیح و عقلایی از تهدیدها و ظرفیت‌های قدرت دفاعی، استحکام ثبات اقتصادی و مشکلات معیشتی و اقتصادی است.

و ی گفت: رهبری در این دیدار حل مشکلات معیشتی و اقتصادی به شرط تلاش شبانه روزی مسؤولان و مدیریت قوی، جامع و خستگی ناپذیر و تمرکز بر تولید داخلی قابل حل بر شمردند.

وی بیان کرد: ۲۶ مهر ماه روز جهانی ریشه کنی فقر نماد زمانی آثار مخرب فقر و استضعاف در جغرافیای زمانی است همان چیزی که اسلام بر رفع و دفع آن تاکید بسیار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر یادآور شد: بر همگان به ویژه مسئولان لازم است در عرصه ریشه کنی فقر تلاشی کار آمد داشته باشند تا نیاز ضروری نیازمندان بر طرف شده و عدالت اجتماعی تحقق پذیرد و شاهد آثار شوم فقر در زندگی آنان نباشیم.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه شرایط معیشتی بسیاری از مردم نیازمند مساعدت‌های جدی است خاطرنشان کرد: در مسئله نیاز دانش آموزان به دستگاه‌های ارتباطی دروس مجازی لازم است مسؤولان به ویژه نهادهای حمایتی مانند کمیته محترم امام (ره) و خیرین تدابیر و اقدامات لازم و سریع به عمل آورند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد