جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 04
کد خبر: ۲۳۴۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱

سوک: جلال جلالی‌زاده، فعال چپ و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم در یک یادداشت در شماره پنجشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی نوشته است:

"متاسفانه مجلس یازدهم هم با شعار انقلابی که به دنبال تحول در کشور بود و همه توان خود را برای توهین، حمله و هتاکی به دولت انجام داد و به موازاتش خود را ناجی ایران می‌دانست، در این مدتی که از عمر مجلس می‌گذرد تنها و تنها ما شاهد مواضعی حاشیه‌ای بدون تلاش لازم برای تغییر در وضعیت کشور هستیم. شما به وضعیت بازار ارز، سکه، خودرو، مسکن، زمین و بورس نگاه کنید. همه این مسائل در زمان حیات مجلس یازدهم شکل گرفت. چرا این آقایان همه مشکلات و گرفتاری‌ها را از چشم دولت می‌بینند؟ مگر نمایندگان نمی‌توانند با ابزار نظارت یا تنظیم قوانین، شرایط را مدیریت کنند پس چرا خود این مجلس به جای حل مشکلات با برخی چالش‌ها بار اضافی بر دوش دولت و مردم گذاشته است؟ "

او در این یادداشت همچنین ادعا می‌کند که اصولگرایان از پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا نگرانند! [۳]

*امروز کمتر کسی است که به بسط ید دولت و اختیارات و قدرت فراوان رئیس‌جمهور در ایران پی نبرده باشد و برای همینست که انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران به شدت حائز اهمیت است و شرایط روز کشور نیز اثر رأیی است که مردم به رئیس‌جمهور منتخب می‌دهند.

اما مشخص نیست که چرا یک فعال اصلاح‌طلب که از قضا سابقه نمایندگی هم دارد از فهم این حقیقت عاجز است و گرانی‌ها را به مجلسی ربط می‌دهد که هیچ اختیاری در اجرائیات کشور ندارد و اجرای مصوباتش از سوی دولت نیز با اما و اگر مواجه است.

بله! حتما مدیریت اصولگرایانه و مدیریت جهادی رافع مشکلات کشور است و اگر نمایندگان مجلس یازدهم درصدی از قدرت اجرایی دولت را داشتند حتما شاهد گرانی‌های امروز نبودیم. اما اصولگرایان قبل از انتخابات مجلس یازدهم به مردم گفتند که انتخابات مجلس گام اول رفع مشکلات است و برای ملموس شدن حل مسائل پس از قانون‌گذاری صحیح؛ بایستی منتظر رأی خوب مردم در گام دوم یعنی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ماند.

در این میان البته بازی نخ‌نمای اصلاح‌طلبان نیز از همان ابتدا قابل رصد بود که پس از شکست از اصولگرایان در انتخابات مجلس؛ تقلا کردند تا حتی افتادن یک گربه از سر دیوار را هم به مجلس ربط بدهند و دامن خود و دولت ناکارآمدشان را از تمام وقایعی که خود به دست خویشتن ایجاد کردند؛ بشویند.

آنها در ایام آغازین مجلس یازدهم از این معنا گفتند که اکنون ریش و قیچی دست قالیباف است و حالا دیگر آقای روحانی می‌تواند برود شمال! [۴] و یا در حالی که هنوز فرایندهای اداری مجلس یازدهم طی نشده بود و کمیسیون‌های مجلس آغاز به کار نکرده بود؛ از این گفتند که کو دستاوردهای مجلس یازدهم!؟ [۵]

جالب است که این افراد حتی در میانه همین بازی ناجوانمردانه و در حالی که دولت اختیاردار بیش از ۹۵ درصد از اجرائیات و بودجه و درآمدهای کشور است اما حاضر به دیدن عزم نمایندگان اصولگرا برای کاهش قیمت مسکن و برای تأمین ارزان کالاهای سبد خانوار نیستند و حتی کاری مثل "مردمداری" و سفر به اقصی نقاط کشور که از دست مجلس برمی‌آید را نیز شوآف تبلیغاتی می‌نامند.

کاری که البته همین افراد در مجلس دهم حاضر به انجام عمومی آن نبودند و "سلفی حقارت" را ترجیح می‌دادند!

برخی معتقدند اگر نمایندگان مجلس یازدهم در قالب نطق‌های رسوا کننده و آتشین؛ خط و ربط‌های پیش‌گفته را افشا نکنند و از تنها ابزار کارای مجلس در شرایط فعلی، یعنی از تریبون آن به مردم نگویند که شرایط کشور چگونه در محاق ناکارآمدی اصلاح‌طلبان و دولت اصلاح‌طلبان قرار گرفته؛ سپهر سیاست کشور به سمت ناکجایی خواهد رفت که اصلاح‌طلبان ترسیم کرده‌اند...

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد