شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
کد خبر: ۲۳۴۵۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: با راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی ویژه صنایع دریایی جنوب کشور در استان، بیش از ۲۰۰ حرفه مهارتی در حوزه صنایع دریایی ارائه می‌شود.
به گزارش سوک به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر؛ عبدالمجید دراهکی صبح امروز در نشست با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آموزش فنی و حرفه‌ای را نیاز امروز جامعه دانست و اظهار داشت: مسیر حل چالش بیکاری از توسعه مهارت های فنی حرفه‌ای می‌گذرد.

وی با بیان اینکه توسعه همکاری آموزشی سازمان بنادر و آموزش فنی حرفه‌ای برای ارتقای مهارت‌های دریایی و بندری ضروری است، افزود: هر چه مهارت‌‌آموزی بیشتر باشد، بهره‌وری نیروی کار افزایش می‌یابد و آثار طبیعی خود را در رشد اقتصادی برجای خواهد گذاشت.

دراهکی با تاکید بر اینکه آموزش های مهارتی در حوزه صنایع دریایی در شهرهای ساحلی استان بوشهر با همکاری اداره کل بنادر و دریانورد توسعه خواهد یافت اضافه کرد: در حال حاضر مهارت‌ورزی فعالان دریایی و بندری و راه‌اندازی مراکز تخصصی آموزش مشاغل عمومی در بندرگاه‌ها، اولویت سازمان فنی و حرفه‌ای قلمداد می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر یکی از ظرفیت‌های مهم این استان را استفاده از ظرفیت سواحل و مشاغل مرتبط با آن دانست و بیان کرد: در این راستا توسعه مهارت‌ها در حوزه صنایع دریایی مورد توجه ویژه قرار دارد.

دراهکی تدوین استاندارد مشاغل سنجش مهارت، آزمون مراکز آموزشگاهی و گواهینامه های مهارتی را 4 عنصر آموزش فنی و حرفه‌ای در توسعه همکاری‌های آموزشی با دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی برشمرد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی در حوزه صنایع دریایی در استان بوشهر توسعه می‌یابد گفت: با راه‌اندازی مرکز مهارت آموزی در عرصه صنایع دریایی جنوب کشور در شهرستان دیر بیش از 200 حرفه مهارتی در حوزه صنایع دریایی در استان بوشهر ارائه می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز با تاکید بر نقش مهارت در ایجاد اشتغال خاطرنشان کرد: با توجه به تمایل بسیار زیاد متقاضیان دارای تحصیلات دانشگاهی اما فاقد هرگونه مهارت، برای اشتغال در مشاغل دریایی و بندری، خلاء آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این حوزه‌ها کاملا جدی است.

سیاوش ارجمندزاده به ایجاد مشاغل جدید با استفاده از ظرفیت‌ آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه صنایع دریایی در استان بوشهر خبر داد و افزود: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌ای می‌‌توان از ظرفیت‌‌های خالی این حوزه استفاده کرد.

وی نقش آموزش‌های فنی و حرفه ای را در توسعه اشتغال بسیار مفید دانست و اظهار داشت: به‌واسطه تجربه‌ها و ظرفیت‌هایی موجود در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، می‌توان از ظرفیت‌های خالی حوزه دریا و ساحل بیش از گذشته استفاده کرد و برای تقویت نیروی انسانی این بخش گام برداشت.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد