شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 08
کد خبر: ۲۳۴۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱
فعال سیاسی اصولگرا و مدیرکل سابق سیاسی استانداری بوشهر گفت: توهین و تخریب افراد راهکار درستی برای حل مشکلات نیست بلکه این شیوه تنها منجر به هرج و مرج در جامعه می‌شود.
فعال سیاسی بوشهر: توهین و تخریب زمینه ساز هرج و مرج در جامعه است

به گزارش سوک؛ نصرالله شفیعی درگفت وگو با ایرنا افزود: افراد باید بدانند در فضای توهین و تخریب همدیگر، کار به جایی نمی‌رسد بلکه گره‌ها و مشکلات بیشتر می‌شود.

وی بیان کرد: مطابق سخنان رهبر معظم انقلاب، هرچند نقد بر برخی مسائل وجود دارد اما باید انتقادها همراه با حفظ حرمت‌ها بویژه در این شرایط سخت همراه باشد.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: همه جریان‌های سیاسی باید به این رهنمود رهبر معظم انقلاب توجه کنند و در کنار نقد عملکرد مسئولان باید راهکارهای لازم برای برون رفت از بحران‌های اقتصادی ارائه شود.

شفیعی ادامه داد: امروز جامعه به فضای همدلی بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد چون راه درازی درپیش است و باید از گردنه‌های سخت عبور کرد.

وی یادآورشد: رهبر معظم انقلاب حکم پدر را برای مردم ایران و مسئولان قوای سه گانه دارد و با توجه به ماموریت سنگینی که برعهده دارند همواره با رهنمودهای پدرانه و حکومتی خود فضای جامعه را از درگیری‌هایی که به نفع جامعه نیست جلوگیری می‌کنند و این کار را برای همه دولت‌ها انجام داده و اقدام جدیدی نیست.

شفیعی اضافه کرد: در نظام اسلامی این آزادی وجود دارد که مردم بتوانند انتقادها، خواسته‌ها، کاستی‌ها، نابسامانی‌ها، ضعف‌ها را در بدنه اجرایی و حکومتی بیان کنند و این نعمت گران‌بهایی است که باید از آن بدرستی بهره برد.

این روزنامه نگار گفت: در این ارتباط در جامعه اسلامی نباید فضای گفتمان از نقد سازنده و موثر به تخریب و توهین به افراد تبدیل ‌شود چون با این شیوه هیچ کاری از پیش برده نمی‌شود بلکه فضای جامعه ملتهب و کار در این شرایط سخت خواهد شد.

وی یادآور شد: تورم، گرانی و فضای معیشتی سخت و بی سابقه‌ای که مردم با آن روبرو هستند، باعث عصبانیت آنان شده که گاهی زبان از حالت انتقاد به سمت تخریب و توهین می‌رود که باید در این شرایط ضمن خویشتن‌داری از رویکرد نقد منصفانه غافل نشویم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد