جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 04
کد خبر: ۲۳۴۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
تنها پمپ بنزین شهر کلمه مرکز بخش بوشکان شهرستان دشتستان در مسیر جاده پر تردد استان بوشهر به شهرستان‌های فراشبند و فیروزآباد استان فارس هم‌اکنون به دلیل داشتن فقط یک نازل باعث شده تا روزانه صف طولانی وسایل نقلیه مقابل این جایگاه ایجاد شود که به گفته مردم و مسئولان منطقه توسعه آن ضروری است.
به گزارش سوک به نقل از ایرنا؛ بخش بوشکان از مناطق مهم کشاورزی و گردشگری  استان بوشهر است که جمعیت ساکن در شهرها و روستاهای آن اکنون به حدود ۳۰ هزار نفر می‌رسد و کشاورزان و داراندگان خودروهای بنزینی و ماشین آلات دیزلی و موتورسیکلت‌ به ناچار برای جلوگیری از اتلاف وقتشان در صف جایگاه سوخت، بنزین و گازوئیل مورد نیاز را در خانه نگهداری می‌کنند که بسیار خطر آفرین است.

ضرورت توسعه جایگاه سوخت در بخش بوشکان بوشهر

دردسر بیشتر جایگاه سوخت تک نازلی شهر کلمه برای رانندگان خودورهای گازوئیلی است که در برخی مواقع در صورت نبود حتی یک خودرو دیزلی در صف برای سوخت‌گیری با توجه به موقعیت خاص جایگاه باید مدتی طولانی در میان صف سوخت گیری خودروهای بنزینی منتظر بمانند.

شهروند کلمه‎ای گفت: با توجه به اینکه این شهر در مسیر جاده استان بوشهر به شهرستان‌های فراشبند و فیروزآباد استان فارس واقع شده پمپ بنزین تک نازلی پاسخگوی نیاز این منطقه نیست.

به گفته غلامحسن منفرد پمپ بنزین کلمه اکنون مورد استفاده ۸۰ درصد از روستاها و شهرهای بخش بوشکان است و خودروهای عبوری زیادی نیز از آن تامین سوخت می‎کنند.

وی گفت:به دلیل وجود یک نازل بنزین خودروهایی مانند پراید که سوخت گیری آنها باید از سمت چپ باشد به دلیل قرارگیری جایگاه در سمت راست هنگام تامین سوخت با دشواری‎های زیادی مواجه می‎شوند.

رئیس شورای اسلامی بخش بوشکان گفت: در بیشتر مواقع به دلیل ورود مسافران صف سوخت گیری در پمپ بنزین کلمه طولانی می‎شود که باید ساعت‎های زیادی در صف ماند.

عباس آریس افزود: یکی از دیگر مشکلات خاموش و روشن کردن متوالی خودروها در صف براساس نوبت رسیدن به نازل است که بخش زیادی از سوخت را هدر می‎دهد.

وی اظهار کرد: تعطیل شدن جایگاه در ساعت ۱۲ شب از دیگر مشکلات بزرگ جایگاه شهر کلمه است.

آریس ادامه داد: در چنین شرایطی بارها پیش آمده خانواده‌ها برای انتقال  بیماران خود به شهر بوشهر مرکز استان و یا شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان در نیمه شب به دلیل تعطیلی جایگاه موجود با مشکلاتی مواجه شوند.

وی افزود: در این زمینه به مدت یک هفته به تعاونی روستایی تولید طلحه به عنوان مالک پمپ بنزین مستقر در کلمه مهلت داده شد تا نسبت به ساماندهی جایگاه سوخت کلمه اقدام  و یا در غیر این صورت زمینه را برای ورود بخش خصوصی فراهم کند.

آریس ادامه داد: در این ارتباط نشستی با حضور دستگاه‌های ذیربط برگزار شد که انتظار است بزودی جایگاه سوخت کلمه ساماندهی شود.

یکی از خبرنگاران بخش بوشکان گفت: مردم این منطقه در بسیاری روزها با ورود گردشگران طبیعت و زائران شاهزاده محمدفیروز از مناطق مختلف استان بوشهر باید در صف‎های طویل تامین سوخت، معطل بمانند.

عبدالله ماندگار افزود: همچنین این بخش به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی مطرح است که در هنگام برداشت محصول و انتقال آن به بازارهای فروش رانندگان با طولانی بودن صف تامین سوخت باید وقت زیادی را تلف کنند.

راننده خودرو حامل بشکه‌های گازوئیل در جایگاه سوخت شهر کلمه که بیش از یک ساعت در صف سوخت‌‎گیری معطل شده بود اظهارداشت: در موارد متعددی پیش آمده که خودروهای گازوئیلی برای تامین سوخت حتی با وجود نبود خودرو دیزلی در صف باید چندین ساعت منتظر سوخت گیری خودروهای بنزینی باشند.

علی رضازاده اضافه کرد: در ایامی مانند عید نوروز و حضور گردشگران این مشکل با وجود افزایش بالای حجم خودروهای عبوری دوچندان می‎شود.

وی گفت: این مشکلات باعث شده برخی از رانندگان از ترس قرار گیری در صف‎های طویل سوخت اقدام به نگهداری بشکه‏‌های گازوئیلی در منزل کنند که این موضوع نیز به دلیل شرایط گرم و آب و هوایی منطقه احتمال آتش سوزی و خسار‎های مالی و جانی را افزایش می‎دهد.

یکی از ساکنان بخش بوشکان گفت: شاید برای احداث جایگاه استاندارد بنزین در این بخش  موضوع کمبود خودرو مطرح شود ولی باید در نظر داشت که در صورت انتقال حدود ۲ کیلومتری جایگاه سوخت کنونی به محدوده تونل پیامبر اعظم به دلیل قرارگیری آن در مسیر ساکنان برخی روستاهایی که اکنون سوخت گیری خودروهای خود را در شهر اهرم مرکز شهرستان تنگستان انجام می‌دهند میزان استفاده مردم بخش از این جایگاه ۲ برابر خواهد شد.

حسین مغانلو اظهارداشت: اکنون ساکنان روستاهای فاریاب، طلحه، شاهیجان، درنگ و عشایر، گردشگران و زائران شاهزاده محمدفیروز از بیم ماندن در صف پمپ بنزین کلمه و طولانی شدن مسیر به دلیل انحراف مسیر برای سوخت گیری ترجیح می‌دهند از جایگاه‎های سوخت شهر اهرم استفاده ‎کنند.

مدیرشرکت پخش فراورده‎های نفتی استان بوشهر گفت: با توسعه جایگاه کنونی سوخت شهر کلمه موافقت شده‌است و در صورت تقاضای سرمایه‌گذار دارای زمین، مجوز موردنیاز صادر می‎شود.

مسعود نیکتاج افزود: متقاضی احداث جایگاه سوخت باید زمین ملکی داشته باشد تا موفق به گرفتن مجوز احداث پمپ بنزین شود.

وی اظهار کرد: برای جایگاه سوخت کنونی کلمه ۲ وضعیت وجود دارد یکی اینکه جایگاه کنونی توسعه یابد و دیگر اینکه احداث جایگاه در محدوده جدیدی جانمایی شود که در هر صورت مجوز موردنیاز از سوی شرکت پخش فرآورده‎های نفتی استان بوشهر صادر می‎شود.

نیکتاج افزود: با توجه به سودآوری جایگاه‎ها سوخت پیش بینی می‎‏شود با ورود سرمایه‎گذار مشکلات سوخت گیری در بخش بوشکان با احداث یک جایگاه استاندارد به حداقل برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد