پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 03
کد خبر: ۲۳۴۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
استاندار بوشهر گفت: از راه و شهرسازی خواسته‌ایم که در دو هفته، نحوه واگذاری زمین بازارچه را به مردم یا شهرداری بررسی کند.

بازار ساحلی دیلم

به گزارش سوک؛ عبدالکریم گراوند در حاشیه جلسه بررسی رسیدگی به مشکلات کاسبان بازارچه سوخته دیلم، بیان کرد: در این جلسه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری،  رئیس صندوق کارآفرینی امید، نماینده بنیاد مستضعفان، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس، مسئولان شهرستان و کاسبان حضور داشتند تا نحوه رسیدگی و جبران آسیب‌هایی که به فعالان بازارچه ساحلی دیلم وارد آمده پیگیری و بررسی شود.

او، اساسی‌ترین مشکل این بازاریان را مالکیت زمین عنوان کرد و افزود: به راه و شهرسازی اعلام شده است که در دو هفته نحوه واگذاری زمین بازارچه را به مردم یا شهرداری بررسی کند، که گزینه پیشنهادی ما واگذاری زمین به مردم است تا پس از واگذاری ساخت شروع شود.

استاندار بوشهر ادامه داد: شهردار دیلم نیز ماموریت پیدا کرد که نقشه و طراحی را برای بازسازی بازارچه ساحلی با استحکام مناسب و حفظ اصول زیبایی شناسی آماده کند.

گراوند گفت: صندوق کارآفرینی امید برای ساخت هر واحد ۷۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد کرد و بنیاد مستضعفان هم همان طور که پیش از این گفته شده  قرار است ۲۴ میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه کمک کند. در زمینه تامین مصالح هم قرار شد بنیاد کمک کند.

او موضوع دیگر را ایجاد مکانی موقت برای کسب وکار بازاریان آسیب دیده عنوان کرد و افزود: به شهرداری ماموریت دادیم که هزینه ایجاد سازه‌ای موقت را برآورد کند و در اختیار ما بگذارد تا از بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان برای ایجاد آن کمک گرفته شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: از فرماندار هم خواسته‌ایم که به طور مرتب نحوه اجرای تصمیمات امروز را پیگیری کند.

بازارچه ساحلی دیلم در شمال استان بوشهر ۱۰ مهر آتش گرفت و دارایی ۲۰۰ مغازه‌ و به تعبیری ۱۶۰ مغازه در مدت کوتاهی خاکستر شد؛ بازارچه‌ای گذران زندگی ۲۵ درصد مردم این شهر به نوعی با آن‌ گره خورده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد