پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 03
کد خبر: ۲۳۴۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
رئیس پلیس راهور استان بوشهر گفت: با هدف جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی، صیانت و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی در این استان آغاز شد.
به گزارش سوک به نقل ایرنا؛ سرهنگ قدرت الله کشکولی افزود: در این طرح که به مدت ۲ ماه ادامه دارد، مالکان و صاحبان قانونی موتور سیکلت‌هایی که تا پیش از ۲۹ اسفند ماه سال ۹۸ توقیف و در پارکینگ نگهداری می‌شوند، می‌توانند با همراه داشتن مدارک هویتی و مالکیتی به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.

وی بیان کرد: به منظور مساعدت با مالکان و صاحبان قانونی در فرایند ترخیص، درصورت نداشتن بیمه نامه شخص ثالث، گواهینامه رانندگی مجاز و نداشتن پلاک با دریافت تعهد و پرداخت جریمه‌های رانندگی، هزینه انتقال و پارکینگ برابر تعرفه‌های مصوب، موتورسیکلت تحویل مالک یا صاحب قانونی می‎شود.

کشکولی بیان کرد: ارائه سند مالکیت( برگ‌سبز)،کارت شناسایی موتورسیکلت و سند کارخانه سازنده برای موتورسیکلت‌های فاقد پلاک الزامی است و امکان پرداخت خلافی بصورت تقسیطی وجود دارد.

وی اظهارداشت: موتورسیکلت‌های با حجم موتور بیش از ۲۵۰ سی سی، از این خدمات مستثنی است همچنین موتورسیکلت‌های که هیچگونه سابقه‌ای در سامانه شماره‌گذاری یا پارکینگ ندارند نیز مشمول این طرح نمی‌شوند و باید به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر با بیان اینکه بر اساس قانون سن تردد موتورسیکلت هشت سال است اظهار کرد: چنانچه صحت و سلامت ظاهری و فنی موتورسیکلت توسط کارشناس راهنمایی و رانندگی تایید و یا دارای برگ معاینه فنی معتبر باشد نسبت به ترخیص آنها اقدام خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد