شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
کد خبر: ۲۳۴۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۷
خدمات تخصصی پوست در آرایشگاه‌های گناوه ممنوع
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: ارایه خدمات تخصصی پوست در آرایشگاه‌های این شهرستان ممنوع است و در صورت شکایت و مشاهده بازرسان بهداشت، مجوز فعالیت آنان باطل می‌شود.
به گزارش سوک؛ عبدالجلیل ذعاب افزود: مراجعه به آرایشگاه‌ها برای انجام خدمات زیبایی پزشکی عواقب جبران ناپذیری دارد و احتمال انتقال بیماری‌های واگیر به‌دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی و  مسئولیت پذیر نبودن متصدی بسیار بالا است.

وی اظهار داشت: انجام خدمات لیزر، پیرسینگ، تتو، تزریق چربی، ژل و  بوتاکس باید زیر نظر پزشک متخصص پوست و یا پزشک عمومی که دوره‌های پوست را گذرانده است، انجام گیرد و این نمونه‌ها در آرایشگاه‌ها بطور مطلق  ممنوع است.

ذعاب افزود: برخی شهروندان برای انجام خدمات تخصصی زیبایی به آرایشگاه‌ها و منازل افراد سودجو مراجعه می‌کنند که این کار بسیار خطرناک است  و در خوشبینانه‌ترین حالت فرد دچار عارضه‌های پوستی کوتاه مدت می‌شود.

مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: افراد زیادی به دلیل مراجعه به این اماکن دچار بیماری‌هایی مانند ایدز و هپاتیت شدند و برخی صدمه جبران‌ناپذیری به پوست خود زده‌اند و سلامتی خود را به خطر انداخته‌اند.

وی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و اطلاع از انجام این گونه اعمال خلاف قانون و غیر بهداشتی با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد