پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 03
کد خبر: ۲۳۴۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرگفت: با پیگیری‌های حقوقی و قضایی و همکاری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، ۲۲۱ هکتار از زمین‌های منابع ملی شهرستان دیلم که بصورت غیرقانونی تصرف شده بود با صدور رای نهایی و قطعی به دولت بازگردانده شد.
۲۲۱ هکتار زمین ملی در دیلم رفع تصرف شد

به گزارش سوک و به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم روز پنجشبه به نقل از غلامرضا منتظری اعلام کرد: این زمین‌ها به صورت غیرقانونی از سوی فردی با هویت مشخص تصرف شده بود که با پیگیری‌های مستمر این اداره کل و شهرستان دیلم منجر به صدور حکم قطعی به نفع دولت شد.

وی یادآورشد:  ارزش این زمین‌ها ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان بوشهر افزود: این عرصه شامل پنج قطعه ۲۲۱ هکتاری منابع ملی است که ۹۶ هکتار آن در سال۹۴، به شرکت‌های نفتی منطقه واگذار شده بود و مابقی اکنون در اختیار منابع طبیعی شهرستان دیلم قرار دارد.

وی گفت:  حفاظت بهینه از عرصه‌های ملی و برخورد قاطعانه با متصرفان متخلف، از  اولویت‌های نخست این اداره کل است .

منتظری ادامه داد: یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دیلم به طور مستمر در عرصه‌های منابع طبیعی، دارای  اکیپ‌های گشت و مراقبت  است و با قاطعیت با زمین‌خواری برخورد می‌کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: زمین‌خواران بدون درنظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌های قضایی، انتظامی و امنیتی  الزامی است.

منتظری  از همکاری دستگاه‌های قضایی و انتظامی و شهروندان، تشکل‌های غیردولتی و نهادهای مرتبط جهت تملک اراضی دولتی و جلوگیری از زمین‌خواری سودجویان در استان بوشهر تقدیر کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد