شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
کد خبر: ۲۳۴۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
مدیرکل آموزش و پرروش استان بوشهر گفت: همه معلمان حق‌التدریس این استان در سه مرحله امسال و ابتدای سال ۱۴۰۰ با فراگیری آموزش‌های لازم در دانشگاه فرهنگیان در این اداره کل جذب می‌شوند.
معلمان حق‌التدریسی بوشهر جذب آموزش و پرورش می‌شوند

به گزارش سوک به نقل از ایرنا؛ علیمراد کرمی روز شنبه در نشست با مسئولان شهرستان دشتستان افزود: در آذر ماه امسال ۳۰ درصد از معلمان حق‌التدریسی مربوط به سال‌های گذشته در این استان برای فراگیری آموزش‌های لازم به دانشگاه فرهنگیان معرفی و ۳۰ درصد در بهمن سال‌جاری و مابقی نیز درابتدای سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف می‌شوند، طوریکه همه حق‌التدریسی‌های این استان تا پایان دولت دوازدهم جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

وی در باره آموزش غیر حضوری دانش‌آموزان در استان بوشهر اظهار داشت: هم اکنون ۸۵ درصد دانش آموزان این استان در شبکه شاد فعال هستند و ۱۵ درصد دیگر نیز به دلیل نداشتن وسایل سخت افزاری نظیر تبلت و موبایل هوشمند و یا نبود زیرساخت‌های اینترنتی مشکل دارند که در تلاش هستیم تا از طریق خیران و نهادهای حمایتی هر چه سریعتر تبلت و گوشی هوشمند در اختیار  این عده قرار گیرد.

کرمی ضمن تاکید بر ارتقای آموزش و پرورش دشتستان در زمینه‌های نرم افزاری و سخت افزاری بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم راه‌اندازی و استقرار دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان است که در حال رایزنی با وزارتخانه در این زمینه هستیم و امیدواریم با توجه به وجود زیرساخت های لازم این دانشگاه هرچه زودتر فعال شود.

مدیرکل آموزش و پرروش استان بوشهر گفت: هم‌اکنون ۱۱ پروژه آموزشی در دشتستان در ساخت است و ۳۴ فضای آموزشی تخریبی نیز در این شهرستان وجود دارد.

فرماندار دشتستان نیز با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در جامعه و نقش آن در توسعه و پیشرفت اظهار داشت: باید به آموزش و پرورش اهتمام ویژه داشت زیرا این نهاد، کانون انتشار دانایی است و توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای در گرو نگاه ویژه به نهاد و تقویت آن است.

فتح الله نوروزی افزود: از سال ۹۲ تا ۹۸، ۹۰ پروژه عمرانی شامل ۲۸۲ کلاس درس با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان در این شهرستان اجرا شده‌است.

فرماندار دشتستان گفت: تلاش شده در اعتبارات دشتستان نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشته باشیم و در سال جاری نیز بیش از ۱۰میلیارد تومان در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای ارتقای آموزش و پرورش تصویب شد که امیدواریم با تخصیص این اعتبار شاهد رشد و توسعه بیشتر علم و دانش در گستره شهرستان باشیم.

نوروزی افزود: احیای دانشگاه فرهنگیان در حوزه دشتستان، تقویت زیرساخت‌های درمانگاه فرهنگیان و احیای مدارس شبانه روزی که به مدارس عادی تبدیل شده‌اند از دیگر مواردی است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

فرماندار دشتستان از وجود ۳۴ مدرسه تخریبی و فرسوده در شهرستان خبر داد و افزود: برای نوسازی این مدارس باید مجمع خیران مدرسه ساز را در مناطق  چهارگانه آموزش وپرورش شهرستان فعال و از ظرفیت این نهاد موثر استفاده بهینه کنیم و در کنار آنها، دولت نیز مشارکت فعال خواهد داشت.

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز بر توجه بیشتر به حوزه آموزش و پرورش در این شهرستان تاکید و بر تقویت بیشتر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در برازجان به عنوان مرکز پژوهشی و علمی و تدوین بسته آموزشی و برنامه‌ای برای بالا بردن کیفیت آموزش در آموزش و پرورش و استفاده از استادان خوب دراین نهاد تاکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد