شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 08
کد خبر: ۲۳۴۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
پیشنهاد به جهانگیری
استاندار بوشهر در گفتگوی اختصاصی با سایت سوک، عمده مسائل مطرح شده در نشست با معاون اول رئیس جمهوری که بعد از ظهر امروز با حضور هر چهار نماینده استان در مجلس شورای اسلامی انجام شد، اعلام کرد.
به گزارش سوک، بعد از ظهر امروز دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری میزبان هر چهار نماینده استان بوشهر به همراه استاندار این استان بود تا ضمن دریافت گزارش یاز وضعیت استان ، مشکلات استان را بشنود و دستور بررسی اعلام نماید.

استاندار بوشهر در گفتگوی اختصاصی با سایت سوک ، عمده مطالب مطرح شده در این نشست را اعلام کرد.

عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر

* از طریق معاون پارلمانی رئیس جمهوری، هماهنگی لازم برای نشست مجمع نمایندگان استان بوشهر به همراه استاندار با معاون اول ریاست جمهوری انجام و بعد از ظهر امروز این نشست برگزار شد.

*پیش از این دیدار در نشستی که با جمیری رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر داشتم، عمده ترین مشکلات استان به همراه پیشنهاداتی برای برون رفت از این مشکلات در نامه ای با امضاء ایشان و اینجانب تنظیم و خدمت دکتر جهانگیری ، جهت دستورات مقتضی ارائه شد.

* یکی از مهمترین پیشنهادی که در این نامه ارائه شده و توسط اینجانب عنوان گردید موضوع اتصال راه آهن استان بوشهر به خط سراسری بود. در این نشست تاکید کردم که در حالی استان بوشهر مظلوم واقع شده که بنادر امام و شهید رجایی در چپ و راست استان بوشهر قرار گرفته و به راه آهن سراسری وصل هستند که نتیجه آن توسعه این دو بنادر است اما این وضعیت برای استان بوشهر به وقوع نپیوسته که سبب عدم توسعه یافتگی این استان شده است.

* با ارائه آمار و ارقام ، فعالیت های انجام گرفته در پروژه راه آهن استان بوشهر به سمع معاون اول رئیس جمهوری رساندم و با اعلام این که با این حجم اعتبارات ، شاهد کندی در اجرای این پروژه هستیم، پیشنهاد شد که اگر موضوع فاینانس خارجی (چین ) برای این پروژه که در شورای اقتصاد به تصویب رسیده عملی نمی شود به جای آن از تهاتر نفتی استفاده شود.

* در تهاتر نفتی ، پیمانکاران حقیقی و حقوقی به جای دریافت پول از این پیمان که در قانون بودجه صاحب ردیف است، نفت دریافت می کنند و به خودی خود مشکل آنها از بابت تزریق بودجه برای اجرای راه آهن حل خواهد شد.


تصویر مربوط به بهمن ماه سال 98 است

* مسئله دیگری که به سمع معاون اول رئیس جمهوری رسید ، موضوع ایجاد و تکمیل شبکه فاضلاب در شهرهای ساحلی استان بوشهر است. به دولت پیشنهاد دادیم که از محل تبصره 5 قانون بودجه ( اسناد خزانه اسلامی )، اعتبارات لازم به تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم تخصیص دهد تا بتوان تا پایان این دولت ، این شهرها به شکل کاملی به شبکه فاضلاب بپیوندند. برای شهرهای ساحلی دیر، کنگان و عسلویه نیز درخواست کردیم که در لایحه بودجه برای سال آینده، دیده شود.

* موضوع لایه روبی بندر بوشهر برای پهلوگیری کشتی های با تناژ بالاتر از 50 هزار تن در کنار لایه روبی بندر گناوه و بنادر کوچکی مانند بوالخیر، ریگ و چند بندر کوچک دیگر مورد بحث قرار گرفت تا معیشت و اقتصاد افرادی زیادی که با بنادر و دریا سر و کار دارند به مخاطره نیافتد که البته نگاه جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری بر این موضوع مثبت بوده است.

*پیشنهاد ما این بود که از محل بند الف تبصره 18، 600 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های شیلاتی ، کشاورزی و صنایع وابسته اعتبار در اختیار استان قرار گیرد که در صورت تخقق می توان شاهد ، جهش های خوبی برا ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در سطح استان بوشهر باشیم.

* ضمن اعلام موافقت با ته لنجی، خواستار تصریح در آیین نامه بازنگری در ته لنجی شدم که اکنون در یکی از دوایر در حال بررسی است.

*در این نشست که محمد امید ، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نیز حضور داشت خواستار توجه دولت به ارائه تسهیلات جهت ارتقاء سطح اشتغال در مناطق روستایی استان شدیم که معاون اول رئیس جمهوری یکی از معاونینش ( شیرکوند) را مامور کرد در قالب نشست های با اعضاء مجمع نمایندگان استان، استاندار و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم این موضوع به شکل کارشناسی و متناسب با نیازهای استان مورد بررسی قرار گیرد.

* در دو دیدار جداگانه که صبح امروز با واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و جنیدی معاون حقوقی ریاست جمهوری داشتم ، ضمن ارائه گزارشی به واعظی پیرامون میزان اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر در اسفندماه سال 97، خواستار رفع بخشی از این مصوبات شدم که به دلیل کمبود منابع مالی دچار گرفتاری شده است. همچنین در دیدار با جنیدی، بخشی از مشکلات کلان حقوقی استان که اجرای پروژه ها را با مشکلاتی مواجه کرده اعلام و خواستار توجه دولت به رفع آن شدم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد