چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 27
کد خبر: ۲۳۴۹۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
در نشستی مشترک
ساخت یک بیمارستان مدرن در طی سه سال ، اجرای ۳۰ طرح اقتصاد مقاومتی با ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و گذری به حوادث آبان ماه سال گذشته در بوشهر بخشی از گفتگوهای سه معاون استاندار بوشهر با خبرنگاران بود.
به گزارش سوک، معاونین استاندار بوشهر در نشست مشترک با خبرنگاران ، به سوالات خبرنگاران پیرامون حوزه کاری آنها پاسخ دادند.

مهرداد ستوده؛ معاون امور عمرانی استانداری بوشهر

*پروژه‌های عمرانی در این استان براساس مطابق تقویم کاری و برنامه زمانبندی بدون وقفه در دست اجرا هستند.

* پی‌گیری، سرعت عمل و کیفیت در اجرای پروژه‌های عمرانی استان بوشهر بخوبی لحاظ شده و این سرعت عمل و دقت در اجرای طرح‌ها را در هیچ دوره‌ای نمی‌توان دید.

* با اشاره به روند مطلوب اجرای پروژه مجتمع فرهنگی عسلویه، عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۰ آغاز شده بود که با تلاش و پی‌گیری انجام شده با توجه به پیشرفت فیزیکی مطلوب آن تا قبل از تابستان ۱۴۰۰ در این دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

* در هیچ نقطه کشور دیده نشده بیمارستان مدرن در مدت سه سال اجرا شود اما با همت مسئولان بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای این استان در مدت سه سال احداث و امروز در حال طی کردن آخرین مراحل تجهیز است.

*بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر مرکزی مدرن است که دارای درمانگاه، ۱۱۰ تختخواب و امکانات اورژانس هسته‌ای است.

* به طوریقین با وجود اجرای پروژه‌های مختلف هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما نباید تلاش و زحمت دولت در حوزه اجرایی و عمرانی را نادیده گرفت زیرا تلاش زیادی در این مدت برای برطرف کردن نیازهای مردم انجام شده‌است.

* نادیده گرفتن احداث ۶ سد بزرگ و ارتقای ظرفیت آب شیرین کن‌ها از ۲۰ هزار به ۱۵۰ هزار مترمکعب به عنوان بخشی خدمات دولت در استان بوشهر بی انصافی است.

سعید زرین فر؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر

*با وجود همه مشکلات و تنگناهای اقتصادی اما تاکنون اجازه نداده‌ایم پروژه‌های جهش تولید در استان بر زمین بماند. براساس برنامه ریزی انجام شده امسال ۳۰ طرح اقتصاد مقاومتی  با ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان اجرای می‌شود.

* ۱۴۵ طرح تولیدی نیمه تمام که شامل طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند با یک هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیز امسال تکمیل و بهره برداری می‌ شود.

*در راستای تکمیل زیرساخت‌های اقتصادی در بخش تولید گوشت مرغ با حمایت دولت زنجیره تولید گوشت مرغ در استان تکمیل شده است. راه‌اندازی واحد تولیدی مرغ مادر گوشتی، تولید جوجه یک روزه و کشتارگاه مدرن صنعتی طیور از جمله این طرح‌ها است.

* در خصوص صنعت پرورش میگو ، این استان در زمینه تولید میگوی پرورشی در کشور پیشرو است و در همین راستا با برنامه ریزی انجام شده و تکمیل زیرساخت‌ها زمین‌های پرورش در استان افزایش می‌یابند. امسال ۶۰ مجوز شیلاتی در بخش پرورش ماهی در قفس در استان صادر و از این تعداد ۱۰ مجوز آن عملیاتی شده است.

*با توجه به نوپا بودن صنعت پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر تلاش می‌شود با بومی سازی این صنعت بر خلاف صنعت پرورش میگو که محدود به یک بازه زمانی مشخص است بتوانیم در تمام سال به خصوص در روستاهای ساحلی این استان اجرا و از خلیج فارس بعنوان یک قابلیت در این راستا استفاده شود.

*در راستای پرداخت تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب دیده از کرونا ۴۸۰ میلیارد تومان درخواست سهم استان بوشهر است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان آن از سوی مشاغل آسیب دیده درخواست و ۹۶ میلیارد تومان پروژه تعریف و ۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده و روند پرداخت همچنان ادامه دارد.

مجید خورشیدی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر

*این استان با وجود جمعیت ۷۰ هزار نفری کارگران دریک منطقه سرزمینی، اما کمترین مطالبه‌های معوق کارگری را دارد.

* هرچند نفت، گاز و پتروشیمی از جمله صنایع مورد تحریم معرفی شده‌اند اما با تلاش مسئولان این صنایع و دستگاه‌های اجرایی امروز استان بوشهر کمترین مطالبات معوق کارگری را دارد.

* همچنین در مقابل دعوت ضد انقلاب برای تمرد کارگران اما در استان بوشهر کمترین گزارش تمرد در این بخش گزارش شده‌است.

* بنای کار مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مبنی بر شنیدن و رسیدگی به مشکلات کارگری است و نباید هیچ مطالبه‌ای بدون رسیدگی باقی بماند.

*امروز با تلاش همه دستگاه‌های مسئول بهترین بستر آرامش و امنیت در این استان فراهم است و در بسیاری از شاخص‌های امنیتی و انتظامی بوشهر در رتبه‌های بالای ۲۰ قرار دارد.

* با اشاره به حوادث آبان ۹۸ ناشی از افزایش قیمت بنزین ، استان بوشهر بهترین عملکرد را در مدیریت کردن این اعتراض‌ها  داشت و با همکاری مردم نجیب این استان بهترین مدیریت رخ داد.

* با اشاره به بحث تجمع‌های ناشی از کمبود آب در برازجان درسال ۹۷، بدون اینکه هیچ صدمه‌ای به کسی وارد شود این اعتراض‌های خیابانی به بهترین صورت مدیریت شد.

*در مدت تصدی مسئولیت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، همه فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی انجام و هیچ فعالیت سیاسی نبود که در محاق تعطیلی قرار بگیرد و به محض درخواست انجام شد.

* برگزاری ۳۰۰ کنسرت و برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان از جمله مهمترین فعالیت‌های فرهنگی در این استان است.

*در باره مسائل مربوط به فعالیت‌های نشاط اجتماعی، بوشهر از استان‌های پیشگام در این زمینه بود و در ۲ سال گذشته بیش از ۸۰۰ برنامه نشاط اجتماعی برگزار و امسال نیز با وجود کرونا سمت و سوی فعالیت‌های این بخش به فضای مجازی گرایش پیدا کرده‌است.

*براین اساس قرار است استان بوشهر میزبانی جشنواره ملی موسیقی کلاسیک و تا ۲ سال آینده نیز این استان میزبانی جشنواره موسقی محلی و استانی را برعهده داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد