دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 25
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۳۴۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
دزدانی از جنس همسایه
متهمان به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت مغازه و ۲ فقره سرقت خودرو در شهرستان بوشهر، ۶ فقره سرقت مغازه در شهرستان دیلم، ۱۰ فقره سرقت مغازه و ۷ فقره سرقت منزل در شهرستان دشتستان و ۱۰ فقره سرقت مغازه، ۸ فقره سرقت منزل و دو فقره سرقت خودرو در شهرستان گناوه، در مجموع به ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند.
به گزارش سوک، در حالی که بخشی از مردم چند شهرستان استان بوشهر توسط سارقینی که اکنون مشخص شده از استان همجوارمان بوده اند، نقره داغ شده اند، خبر می رسد که با یک اشراف اطلاعاتی عملیاتی، این سارقین در چنگال پلیس گرفتار شده اند.

بر اساس این گزارش، امروز فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ۵ نفر اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت مغازه دستگیر شدند و به ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

سردار خلیل واعظی ، فرمانده انتظامی استان بوشهر

*در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه به صورت سریالی در سطح استان از اواخر پارسال تا کنون، دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
 
*کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با همکاری ماموران انتظامی پس جمع آوری شواهد و مدارک و بررسی صحنه‌های سرقت، در عملیاتی هماهنگ و دقیق با انجام اقدامات اطلاعاتی همه اعضای این باند را شناسایی کردند.
 
* این افراد به صورت بسیار حرفه‌ای با استفاده از ۵ دستگاه خودرو متفاوت در شهر‌های مختلف استان با تخریب در‌های برقی مغازه‌های گیم نت، لوازم خانگی و موبایل فروشی‌ها و در بعضی موارد منازل مسکونی اقدام به سرقت می‌کردند.
 
* اعضای این باند غیربومی و ساکن یکی از استان‌های همجوار بودند. در نهایت پلیس آگاهی استان در یک عملیات مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها، با استقرار ماموران پلیس در تمامی ورودی و خروجی‌های استان، یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ را در حالی که قصد خروج از استان از طریق جاده فرعی پشت ایستگاه بازرسی شهید موسوی دیلم به سمت استان خوزستان را داشت، در یک عملیات تعقیب و گریز متوقف و ۴ نفر اعضای این باند را دستگیر کردند.
 
*در بازرسی از صندوق عقب خودرو سارقان تعداد زیادی اقلام و تجهیزات رایانه‌ای و تلفن همراه هوشمند سرقتی کشف شد.
 
*متهمان به دلیل مواجه شدن با ادله و مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشودند و به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت مغازه و ۲ فقره سرقت خودرو در شهرستان بوشهر، ۶ فقره سرقت مغازه در شهرستان دیلم، ۱۰ فقره سرقت مغازه و ۷ فقره سرقت منزل در شهرستان دشتستان و ۱۰ فقره سرقت مغازه، ۸ فقره سرقت منزل و دو فقره سرقت خودرو در شهرستان گناوه، در مجموع به ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند.
 
* بخشی از اموال کشف شده از سارقان از سوی مال باخته‌ها شناسایی و با هماهنگی قضایی تحویل آنان شد. تحقیقات در خصوص فعالیت و تعداد سرقت‌های این باند همچنان ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد