سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 19
کد خبر: ۲۳۴۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت:باتوجه به اینکه برگزاری تجمعات مراسم تدفین و ختم در منازل از عوامل مهم انتقال و گسترش ویروس کروناست مردم این شهرستان دستورات بهداشتی در این راستا جدی بگیرند.


تجمعات تدفین از عوامل مهم انتقال ویروس کرونا در دشتستان اعلام شد

به گزارش سوک،روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان روز سه شنبه به نقل از ماریا خویشدوست در نشست ساماندهی آرامستان‌های شهرستان دشتستان اعلام کرد: لازم است مردم با فرهنگ دشتستان از برگزاری مراسم ختم در منزل اجتناب نموده و تشییع جنازه هم با حداقل نفرات و بستگان درجه یک متوفی انجام شود.

وی اظهارداشت: روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و همچنین فعالین اجتماعی و فرهنگی در اقناع کردن خانواده‌ها جهت عدم برگزاری مراسم در منزل می‌توانند نقش کلیدی داشته باشند.

خویشدوست گفت: هر روز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در تمامی آرامستان‌های شهرستان دشتستان، نیروهای داوطلب بسیجی و سپاه، نیروی انتظامی در کنار کادر بهداشت و درمان حضور می‌یابند و در خصوص عدم برگزاری مراسم تشیع با حضور افراد زیاد و همچنین مراسم ختم در منزل فرهنگ‌سازی خواهند کرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مراسم تشیع جنازه در آرامستان‌ها تا کاهش بیماری کرونا با حداکثر ۲۰ نفر از بستگان نزدیک متوفی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مقرر شد، شهرداری، پزشکی قانونی و بیمارستان از خانواده‌های صاحبان عزا در زمان ترخیص متوفی از آرامستان فرم تعهد مبنی بر عدم برگزاری مراسم در منزل و حضور حداکثر ۲۰ نفر در مراسم تشیع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گرفته می‌شود.

خویشدوست افزود: با توجه به اینکه یکی از دلایل مهم بالا رفتن (آمار کرونا) در شهرستان دشتستان، حضور چشمگیر مردم در مراسمات و اجتماعات ختم در منزل و آرامگاه است، لذا با توجه به پیشنهاد دریافت شده توسط تعدادی از شهروندان ، مقرر شد که در جهت کاهش این بیماری (به مدت ۲ هفته) از ارسال آگهی مراسمات تا قبل از آئین خاک‌سپاری خودداری شود.

وی تصریح کرد: بعد از گذشت ۲ ساعت از اتمام آئین خاک‌سپاری توسط اعضا درجه یک صاحبان عزا، آگهی ترحیم در ۷ کانال و صفحه مجازی ویژه متوفیان  برازجان ،جهت آگاهی عموم و تماس تلفنی به بستگان متوفی بارگذاری شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: با چاپخانه‌هایی که این مصوبه را رعایت نکنند، برخورد قضایی خواهد شد و تا یک ماه اجازه هیچ‌گونه فعالیتی نخواهند داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد