دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 18
کد خبر: ۲۳۵۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۲
متخصص قلب و عروق با اشاره به اینکه در تمام سنین فشار پایش در منزل باید از ۱۳۰ بر روی ۹۰ پایین تر باشد،گفت: در تمام سنین اگر عدد فشار سنج بیش از ۱۴۰ روی ۹۰ باشد، بیماری فشار خون محسوب می‌شود.
به گزارش «سوک» به نقل از فارس، هاشم سزاوار، متخصص قلب و عروق، در پاسخ به این پرسش که «فشار خون طبیعی افراد در سنین مختلف چه عددی است؟»،گفت: محدوده طبیعی فشار خون به طور کلی در افراد بالغ ۱۲۰ بر روی ۸۰ میلی متر جیوه (۱۲روی ۸) و بر اساس مبنای پایش در منزل؛ به ویژه برای کسانی‌ که فشار خون بالا دارند، این مقدار۱۳۰ بر روی ۸۰ میلی متر جیوه است.

                          «فشار خون بالا» چند است؟

وی با اشاره به اینکه در تمام سنین فشار پایش در منزل باید از ۱۳۰ بر روی ۹۰ پایین تر باشد، اظهار داشت: در تمام سنین اگر عدد فشار سنج بیش از ۱۴۰ روی ۹۰ باشد، بیماری فشار خون محسوب می‌شود.

این متخصص قلب و عروق تاکید کرد: عدد فشارسنج هایی که در منازل وجود دارد باید کمتر از ۱۳۰ بر روی ۸۰ باشد. در حال حاضر این فشار سنج‌ها که به صورت خودکار عمل می‌کنند بر فشارسنج های دستی ارجحیت دارند و وجود آنها در مطب‌ها الزامی است.

سزاوار به بیمارانی که طپش قلب دارند، توصیه کرد: این بیماران باید به پزشک مراجعه کنند. طپش قلب می‌تواند موضوعی بسیار جدی و خطرناک و یا موضوعی ساده باشد و بر اساس شرح حال بیمار، مشخص می‌شود که آیا شخص مشکل دارد یا ندارد،اما معمولا طپش قلب خیلی جدی نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد