دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 18
کد خبر: ۲۳۵۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
باز هم به ریشمان خندیدند
به نظر می رسد که خرمدل در سازمان منطقه ویژه انرژی پارس در حال کارورزی مدیریتی است چرا که وی با پر کردن یک رزومه سودای بازگشت به مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان مدیرعامل این شرکت را دارد. جایی که به آن تعلق دارد و خوب می داند، اگر بتواند در آنجا ورود کند، چگونه می تواند قلع و قمع های خود را با وجود آن همه سمت و جایگاه و شریان حیاتی کشور و منابع مالی بازآفرینی نماید.
به گزارش سوک، در حالی که دیر زمانی است از حضور صنایع و شرکت های خدماتی و بهره برداری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در استان  بوشهر می گذرد اما با قاطعیت می توان سهم این استان در بهره مندی از این موهبت خدادادی را هیچ دانست.

بدون شک بخش عظیمی از این عدم بهره مندی، متوجه مجموعه مدیریتی استان در ادوار گذشته و حال، عدم آشنایی با قوانین و مقررات و مطالبات قانونی، عدم همسویی مسئولین، نا آشنایی یا کم آشنایی از مناطق صنعتی و عواملی این دستی است که در طول سالیان سال، نه تنها بهبود نیافته، بلکه روز به روز، رو به افول نیز بوده است.

استراتژیست های بزرگ وزرات نفت، تنها با استفاده از جمله "استان بوشهر-پایتخت انرژی کشور"، تیر خلاص را بر پیکره بی جان این استان شلیک کردند و سالهاست ما مسحور این جمله ایم. آنقدر مسحور که حاضریم هیچ سهمی نداشته باشیم و تنها به ما بگویند پایتخت انرژی و چه کلمات جادویی است آنها..!

البته در این یادداشت قصد نداریم که نه به بررسی ابعاد کارشناسانه و مسایل فنی و مالی بپردازیم و نه قوانین و مقررات و حق و حقوق را فریاد زنیم. هدف صرفا آن است که گفته شود تمام صنایع از شمال تا جنوب استان تبدیل به حیاط خلوت مدیران نفتی و غیر نفتی شده که نه تنها خطری را از سوی استان بوشهر احساس نمی کنند، بلکه هر روز به ریش مردم مظلوم این استان ثروتمند بی بهره هم می خندند. روزهای ابتدایی شروع فعالیت مدیریتی، به دنبال دیدار با مسئولین و پس از آن خداحافط برای همیشه... .

در سال 1399 و آغاز دوره مدیریتی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، باز هم فریب خوردیم و به ریشمان خندیدند. سناریو تکرار شد. مهندس خرمدل با همراهی افرادی خاص در جنوب استان، سکان سازمان را بر عهده گرفت، به دیدار مسئولین شتافت. قول داد، حرف های زیبا زد و رفت به دنبال بازی در زمین استان فارس

به حق باید پارس جنوبی را متعلق به استان فارس دانست و نام آن را منطقه ویژه اقتصادی انرژی فارس دانست و نه پارس چرا که هم در حوزه اقتصاد، هم انرژی، هم مدیریت و هم آینده جولانگاه این استان است. باید تحسین گفت چون آن چیزی را که آنها می دانند، ما نمی دانیم.

کافی است گریزی بر وعده ها و وعیدهای مهندس خرمدل در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه امام صادق (ع)، استاندار و مدیرکل سازمان بازرسی کل کشور بزنیم و از ایشان سوال کنیم که کدامیک از برنامه ها و وعده ها جامعه عمل پوشانده شد؟

در بحث جذب سرمایه و ورود سرمایه گذار هیچ

در این بخش خبر جدیدی به گوش نمی رسد. اگر بود خبرش قبل از خودش رسیده بود. در حوزه اشتغال که بهتر است بگوییم هیچ حتی برای شغل های نازل نگهبانی، باغبانی و آب چمن دادن که برای بالا نگه داشتن سهم اشتغال استان در این منطقه، چه استفاده هایی که از آن شد. آخرش که همگان دیدند. با یک کار بچه گانه توسط جناب مدیر، نقش حاکمیتی استان بوشهر در مدیریت کار و اشتغال منطقه با نامه معاون وزیر کار به قهقرای تاریخ رفت.

در حوزه مدیریتی

در این بخش خرمدل وعده داده بود، موضوع رشد نیروهای بومی استان را فراهم می کند نه تنها تا به امروز دست آوری نداشته است بلکه می توان مرثیه ها سرایید.

فرهاد ابیانی – استان فارس – دبیر کمیسیون مناقصات و دبیر هیات مدیره، محمد مهدی سلیمی – استان فارس – خدمات شهری، سعید اسدپور – استان فارس – روابط عمومی و امور فرهنگی، زینب نوری- استان فارس – امور کارکنان، داود علیپور – استان فارس – امور پیمان ها بخشی از نفراتی که سکان دار شده اند.

این لیست بدون نوشتن نام مسئولین استان بوشهری در منطقه ویژه است که در سمت های مختلف و با سیاست ورزی خرمدل، بومی فدای بومی شده است. نمونه بارز و اخیر را می توان حذف و جایگزینی مدیران اسبق و فعلی اشتغال منطقه ویژه دانست که یکی را حذف نمود و آن یکی را فدای نامه وزارت کار کرد.

به نظر می رسد که خرمدل در سازمان منطقه ویژه انرژی پارس در حال کارورزی مدیریتی است چرا که وی با پر کردن یک رزومه سودای بازگشت به مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان مدیرعامل این شرکت را دارد. جایی که به آن تعلق دارد و خوب می داند، اگر بتواند در آنجا ورود کند، چگونه می تواند قلع و قمع های خود را با وجود آن همه سمت و جایگاه و شریان حیاتی کشور و منابع مالی بازآفرینی نماید.

از ما گفتن است و می تواند از مسئولان استان بوشهر فقط بی خیالی . لطفا از خواب غفلت بیدار شوید و جلوی قلع و قمع نیروهای بومی را بگیرید که حق مردم استان بوشهر فقط واژه پر طمطراق و بسیار تهی "بوشهر پایتخت انرژی ایران" ، نیست.

راستی قبل ها حرف ها و قول ها مردانه بود این روزها را نمی دانیم. شما قضاوت کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد