سه‌شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 26
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۳۵۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
در آیین مرد زمانه
آیین بزرگداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با عنوان مرد زمانه با حضور بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، عیدالکریم جمیری رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر ، ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی، اصحاب رسانه و فعالات فرهنگی در صداو سیمای مرکز بوشهر بوشهر برگزار شد.
به گزارش سوک، آیین بزرگداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با عنوان مرد زمانه با حضور بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، عیدالکریم جمیری رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر ، ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی و اصحاب رسانه و فعالات فرهنگی در صداو سیمای مرکز بوشهر و به همت سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، سازمان بسیج رسانه استان بوشهر، صدا و سیمای مرکز بوشهر و جهاد دانشگاهی استان بوشهر برگزار شد.

نوباوه، نماینده تهران : سردار سلیمانی طرح دولت‌سازی آمریکا در کشورهای منطقه را متوقف کرد

*با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی دولت‌سازی آمریکا را در کشورهای منطقه متوقف کرد، بزرگترین شکست آمریکا در منطقه، شکست در دولت‌سازی است که بزرگترین پیروزی سردار سلیمانی محسوب می‌شود.

* در طول ادوار مختلف تاریخی حوادث گوناگونی رخ داده که برخی انسان‌ها قهرمان آن وقایع می‌شدند ولی مانا و ماندگار نشدند.

* مجاهدان در راه خدا که با اخلاص و در پرتو ایمان الهی شهید می‌شوند نام و راهشان ماندگار می‌شود. تنها  انسان‌های  با تفکرات الهی جاودانه و ماندگار می‌شوند چراکه در طول سال‌ها و قرن‌ها انسان‌های گوناگونی جان باخته‌اند ولی تنها نام و یاد انسان‌هایی در همه ادوار تاریخی جاودانه است که با اخلاص و تفکرات الهی بوده‌اند.

* با برشمردن سیاست‌های کشورهای استعماری و استکباری ، در طول قرن‌ها ثابت شده که انگلیس برای تفرقه و جنگ میان مذاهب و قوم‌ها در کشورهای مختلف انواع توطئه‌ها بکار برده‌اند تا به اهداف خود دست یابند.

* نقش سردار حاج قاسم سلیمانی را در منطقه مورد اشاره قرار داد و  با بیان اینکه سردار دل‌ها عقلانیت و مدیریت مقاومت را به جامعه ارائه داد، این سردار بزرگ اسلام با تفکر الهی که در انقلاب اسلامی نهفته است مسیر مجاهدت و مقابله با ظالمان، زورگویان، متجاوزان و مستکبران در پیش گرفت و امروز با آموزش‌های وی به رزمندگان در منطقه شرق مدیترانه یک مقاومت به هم پیوسته ایجاد شده‌ است.

*با اشاره به جلوگیری سردار حاج قاسم سلیمانی از دولت‌سازی، آمریکا در کشورهای منطقه ، برای دولت سازی، در کشورهای منطقه به سبب تدابیر و تفکر انقلابی حاج قاسم سلیمانی و عملیات بازدارنده، آمریکا  ناکام ماند و شکست خورد.

* با اشاره به اینکه کار شهید حاج قاسم سلیمانی  در مقابل دولت‌سازی آمریکا کاری بزرگ بود ، بزرگترین شکست آمریکا در منطقه، شکست در دولت‌سازی است که بزرگترین پیروزی سردار سلیمانی محسوب می‌شود.

* عظمت، مجاهدت و ایدئولوژی حاج قاسم سلیمانی حاصل تفکرات الهی و انقلاب اسلامی است. یکی از شاگردان این سردار بزرگ اسلام، ابومهدی المهندس بود که دارای این چنین مجموعه فکری بود.

* مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی مجموعه تفکراتی آن برگرفته از آیات الهی است. آنچه انقلاب اسلامی  نسبت به جامعه جهانی برتری دارد عقلانیت است و ملت ایران هم اکنون از این ویژگی برخوردار هستند چراکه در بالاترین فشارهای دشمنان، ولی  با عقلانیت در برابر آن ایستادگی می‌کنند.

* حاج قاسم سلیمانی با مجاهدت، تفکر، عقلانیت و انقلابی‌گری توانست مکتب خود رابه جامعه ارائه و فرهنگ مقاومت در منطقه نهادینه کند.

* تفکر سردار حاج قاسم سلیمانی بر گرفته از انقلاب اسلامی است. حاج قاسم سلیمانی  آزادی انسان‌های در بند و مورد ظلم و ستم  که همان اهداف انقلاب اسلامی است آنرا به اوج محبوبیت  نزد خداوند  متعال و جهان اسلام رساند.

*در سایه عقلانیت است که این شهدا و قهرمانان ملی شناخته می‌شوند. ادغام عقلانیت و تفکر انقلابی و ایدئولوژی اسلام سبب  شد که دشمن افرادی مانند حاج قاسم سلیمانی، محسن فخری‌زاده و بسیاری دیگر از دانشمندان ایرانی را هدف قرار دهد.

رئیس مجمع نمایندگان بوشهر: شهید سلیمانی لحظه‌ای از حرکات استکبارجهانی در منطقه غافل نبود

*این سردار بزرگ با رشادت‌ و اخلاص اوج محبوبیت الهی و شایسته‌ترین  جایگاه انسانی در عالم اسلام را دریافت کرد.

*با تاکید بر درس گرفتن از مکتب قاسم سلیمانی ، بروز این شخصیتی در تاریخ یک آیه از آیات الهی است که با تدبیر نشان داد که در پرتو ایمان، تقوا و اخلاق می‌توان جاودانه شد.

*با اشاره به اینکه شهید سلیمانی مردم دوست و مدافع حقوق مظلومان، محرومان و مستضعفان در هر نقطه‌ای از جهان بود . اخلاص در عمل تنها در آیه قرآن خلاصه نمی‌شود بلکه تحققی است که سردار سلیمانی آن را به منصه ظهور رساند.

*شهید قاسم سلیمانی دارای مکتب دانست. چیزی که سبب شد سردار سلیمانی محبوب خدا و انسان شایسته در جهان اسلام شود و به درجه از انسانیت دست یابد تدبیر، مجاهدت در راه خدا، اخلاص توام با عبودیت بود.

*شهید سلیمانی از لحظه، لحظه و ذره، ذره عمرش برای رسیدن به باری‌تعالی بهره برد.شهید سلیمانی در همه حالات نشان داد که یک ولایت‌مدار به تمام معنا است که این مهم در شعار نبود بلکه در عمل نشان داد.

*داشتن بصیرت از دیگر ویژگی سردار سلیمانی است. سردار حاج قاسم  سلیمانی نشان داد که وسیله ارتقا، هدایت و عنایات الهی اخلاص است.

* مجاهدت مستمر در برابر استکبار جهانی از شاخص مهم سردار سلیمانی دانست . این سردار و شهید سرافراز، نشان داد که لحظه‌ای در برابر آمریکا و استکبار جهانی در هر نقطه‌ای در دفاع از محرومان و مستضعفان کوتاه نمی‌آید و با تمام قدرت مقاومت و ایستادگی می‌کند.

*شهید قاسم سلیمانی لحظه‌ای از حرکات استکبارجهانی در منطقه غافل نبود. شهید قاسم سلیمانی نشان داد که لحظه‌ای نباید در برابر آمریکا کوتاه آمد و با تدبیر در مقابله آنان ایستادگی می‌کرد.

* با اشاره به اینکه این سردار و مجاهد در راه خدا ارادت ویژه‌ای به ولایت داشت، سردار سلیمانی بر اساس آیات الهی وارد میدان برای مقابله با ظالمان و زورگویان می‌شد و اینگونه اسوه  و الگو شد.

* کسب بالاترین مقام شهید قاسم سلیمانی از سوی خداوند متعال را مورد اشاره قرار داد . مردم با بدرقه بی‌نظیر از تشییع پیکر پاک قاسم سلیمانی نشان دادند که پس از 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی با همه کاستی‌ها و مشکلات به عمق جانشان به وعده الهی اعتقاد دارند و در برابر آن خاضع هستند.

* با تاکید بر بهره بردن از منش، شخصیت، مجاهدت، اخلاص و ولایت‌مداری شهید قاسم سلیمانی ، اخلاص و تقوی حاج قاسم سلیمانی برای همگان دارای آموزه و درس است.


رضایی، نماینده دشتستان: شهید سلیمانی مدافع واقعی حقوق بشر در دنیا بود

* با تسلیت ارتحال علامه مصباح یزدی ویژگی این عالم را برشمرد. علامه مصباح یزدی در مسیر نشر معارف دینی و انقلابی تلاش و جهادی مستمر داشت و این دانشمند عالم تشیع شاگران بزرگی تربیت کرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این علامه در دفاع از مبنای انقلاب اسلامی نقش مهمی داشت گفت: مطالعه آثار علامه مصباح یزدی که ارزشمند و در تراز انقلاب اسلامی ضروری است.

*در جامعه 2 تفکر برون‌زا و درون‌زا مطرح است . افراد دارای تفکر برون‌زا، راه حل مشکلات جامعه را مذاکره و استفاده از توان کشورهای دیگر می‌دانند.

* افراد دارای تفکر برون‌زا، سال‌ها مدیریت کشور و هدایت قوه مجریه را بر عهده داشته است.این تفکر مشکلات گوناگون در جامعه  مانند بیکاری، معضلات اقتصادی، افزایش قیمت اجناس و رکود در عرصه‌های مختلف ایجاد کرده است. تفکر دیگر در مقابل برون‌زایی ایستاندن روی پای خود برای حل مشکلات است. این تفکر، تفکر امام راحل، رهبر معظم انقلاب اسلامی و انقلاب اسلامی است که هر جا این تفکر حاکم شد پیشرفت و موفقیت در پی داشته است.

* تفکر روی پای خود ایستادن  مبنای فکری حاج قاسم سلیمانی است. تفکر فرهنگ مقاومت در وجود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نهادینه بود و موفقیت‌های حاصل شده در منطقه به همین سبب بوده است.

*با بیان اینکه تفکر شهید حاج قاسم سلیمانی تداوم مقاومت در منطقه را خلق کرد. سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی تنها راه نجات منطقه را  ترویج فرهنگ مقاومت می‌دانست.

*شهید حاج قاسم سلیمانی با این تفکر داعش را نابود کرد و صدام بعثی هم شکست و گروه‌های مقاومت را در منطقه  تسری داد.

* همانگونه که سردار سلیمانی با تفکر مقاومت و انقلابی داعش درمنطقه را نابود کرد می‌توان با این تفکر داعش بیکاری، اقتصادی، فقر، محرومیت و داعش دیگر حوزه‌ها را نابود کرد.

* استفاده از تفکر شکست ناپذیر سردار سلیمانی برای حل مشکلات جامعه ضروری است. سردار سلیمانی دارای ویژگی‌های فراوانی بود که ولایت‌مداری از مهمترین شاخصه‌های این سردار بود.

*با تاکید بر ادامه راه و حرکت شهید حاج قاسم سلیمانی، مشکلات جامعه با تبعیت از ولایت و شکل‌گیری دولت جوان، انقلابی و حزب‌الله در دولت آینده سال 1400 محقق می‌شود.

* سردار سلیمانی در هر  نبردی پیروز میدان بود و منجر به شکست دشمن شد. سردار حاج قاسم سلیمانی با این تفکر شکست ناپذیر اسطوره تاریخ شد و در منطقه آمریکا را با وجود هزینه بیش از 7 هزار میلیارد دلار به زانو درآورد.

* با اشاره به اینکه با تفکر شکست ناپذیر شهید سردار قاسم سلیمانی می‌توان بر مشکلات داخلی کشور غلبه کرد. مدافع واقعی حقوق بشر در سال‌های اخیر در دنیا شهید سردار سلیمانی است که برای احقاق حقوق مردم مظلوم منطقه مرزها را نمی شناخت.

* روز شهادت حاج قاسم سلیمانی یوم‌الله است. یوم‌الله روزی است که دست قدرت الهی در آن متبلور و ضامن حرکت است که این یوم‌الله در عرصه‌های مختلف مانند راهپیمایی اربعین سید و سالار شهیدان شناخته شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد