پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 21
کد خبر: ۲۳۵۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
دبیر شورای هماهنگی بانک‎های استان بوشهر گفت: در سال جاری تاکنون در قالب ۲ هزار و ۷۸۰ پرونده، ۱۶۵ میلیارد تومان به مددجویان این استان پرداخت شده‌است.

۱۶۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان بوشهر پرداخت شد به گزارش سوک به نقل از ایرنا؛ داریوش زراعت‎گر افزود: این میزان تسهیلات اشتغال پرداختی ۱۱۱ میلیارد و ۱۵۳ میلیون تومان از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه و ۵۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی است.

وی با اشاره به رتبه چهارم استان بوشهر در پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان ادامه داد: تاکنون ۷۴ درصد سهمیه تسهیلات اشتغال مددجویان استان بوشهر پرداخت شده‌است که بانک‏‌های ملی، کشاورزی و رفاه به ترتیب با ۴۳، ۱۴ و هشت میلیارد تومان بیشترین میزان تسهیلات پرداختی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی بیان کرد: سهم استان بوشهر از تسهیلات یاد شده در مجموع ۱۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که تاکنون ۹ درصد بیش از سهمیه این استان طرح برای دریافت تسهیلات به بانک‎ها معرفی شده تا زمینه جذب ۱۰۰درصدی سهمیه استان از تسهیلات ابلاغی فراهم شود.

زراعت‌گر ادامه داد: از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه در استان بوشهر در مجموع چهار هزار و ۱۷۵ پرونده و طرح به ارزش ۱۶۴ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان به بانک‌های استان معرفی شده‌است.

وی بیان کرد: سقف این تسهیلات برای هر فرد ۵۰ میلیون تومان و برای کارفرمایان ۲۵۰ میلیون تومان (به ازای ایجاد اشتغال برای پنج مددجو) است که نرخ کارمزد آن ۴ درصد مدت زمان بازپرداخت آن نیز پنج تا هفت سال تعریف شده است.

زراعت‌گر اضافه کرد: از سال ۹۵ تا دی ماه امسال تاکنون ۳۳۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان تسهیلات از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه به بانک‎های استان تخصیص اعتبار شده‌است.

وی گفت: در این پنج سال در مجموع ۸۶ درصد تسهیلات ابلاغی به ارزش ۲۸۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ۱۰ هزار و ۱۳۶ طرح اشتغال‌زا پرداخت شد.

پرداخت ۵۴ میلیارد تسهیلات اشغال روستایی به مددجوان بوشهری

زراعت‎گر یادآور شد: در ارتباط با تسهیلات اشتغال روستایی مددجویان نیز با همکاری اداره‎های کل کمیته امداد و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر مجموع تسهیلات ابلاغی به استان ۵۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که تاکنون ۹۱ درصد تسهیلات ابلاغی به یکهزار و ۳۰۷ طرح به میزان ۵۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان پرداخت شد.

وی افزود: بانک‎های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید چهار بانک عامل پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی به مددجویان استان بوشهر هستند.

زراعت‌گر یادآور شد: در ارتباط با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زاییکمیته امداد در استان بوشهر در سال های ۹۶ و ۹۷، ۱۰۰درصد و در سال گذشته نیز ۹۵ در اعتبارات جذب شد و برای سال جاری نیز تاکنون ۷۴ درصد اعتبارات جذب شده که انتظار است تا پایان سال به ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد